Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали :


єРобота: 5 млрд гривень інвестувала держава через грантові програми в розвиток та підтримку бізнесу

Загалом гранти на започаткування або розширення власної справи отримали 8 753 українців.

Отримувачі грантів створять майже 35 тисяч нових робочих місць для українців.

Уже 5 млрд гривень інвестувала держава в розвиток бізнесу через гранти єРобота.

Загалом з початку запуску проєкту єРобота з липня 2022 року:

за програмою «Власна справа» — видано 8013 мікрогрантів на 1,9 млрд грн;

на розвиток переробних підприємств — видано 487 грантів на 2,5 млрд грн;

на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 133 гранти на 555 млн грн;

ветеранам та членам їхніх родин — видано 120 грантів на 45 млн грн.

Продовжуємо допомагати українцям створювати, оновлювати, розширювати свій бізнес!

Подати заявку на отримання гранту за програмою єРобота: https://diia.gov.ua/.../catego.../biznesu/stvorennya-biznesu

Більше про результати програми: https://cutt.ly/uwU1VHGY


Чи змінився максимальний розмір заробітної плати за виконання суспільно корисних робіт зареєстрованими безробітними?

 

Так, змінився.

Нагадаємо, що питання оплати праці за виконання суспільно корисних робіт регламентуються нормами пункту 10 Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753.

У частині, що стосується оплати праці залучених до таких робіт зареєстрованих безробітних, було передбачено фінансування на оплату праці у розмірі мінімальної заробітної плати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року № 1119 (набрала чинності 31 жовтня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку, у тому числі й до пункту 10.

Наразі, передбачено фінансування на виплату основної та додаткової заробітної плати, розмір якої не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування (за повністю виконану місячну (годинну) норму праці, встановлену з урахуванням положень законів України “Про оплату праці” та “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”).

Тож максимальний розмір заробітної плати (щодо зареєстрованих безробітних) збільшено в півтора рази.

Примітка. Для прикладу – якщо суспільно корисні роботи проводитимуться у листопаді 2023 року, то максимальний розмір заробітної плати за виконання суспільно корисних робіт зареєстрованими безробітними складатиме 10.050 грн (розмір мінімальної заробітної плати в 2023 року складає 6.700 грн).

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року № 1119 за посиланням http://surl.li/mrmrs

Є питання? Контакти тут https://is.gd/70FIVi

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Допомога по безробіттю: який мінімальний розмір встановлений для застрахованих осіб?

 

Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Розмір такої допомоги визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати і не може бути менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Такий мінімальний розмір наразі складає 2500 грн. Це встановлено постановою правління вищевказаного Фонду від 14 вересня 2023 року № 60, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 2 жовтня 2023 року за № 1724/40780 (набрала чинності 20 жовтня 2023 року і застосовується з 31 липня 2023 року).

Довідково.  На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook  31 жовтня 2023 року була розміщена інформація про новий мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, які тривалий час не працювали (1500 грн), посилання тут http://surl.li/muhzn

Постанова правління вищевказаного Фонду від 14 вересня 2023 року № 60 тут http://surl.li/jnkef

У вас є питання виплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за номерами: 38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи можуть компенсувати людині, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни, витрати на проїзд до місця профнавчання?

 

Так, можуть. Але лише людині, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Це врегульовано п. 13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 (набрала чинності 19 вересня 2023 року). Зокрема зазначено, що особі, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більше однієї особи), компенсуються витрати на проїзд до місця профнавчання.

Нагадаємо, що інформація про компенсацію витрат на проїзд була нещодавно розміщена на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, посилання тут http://surl.li/mxlnq.

Все про експериментальний проєкт http://surl.li/lnnbl

Є питання?  Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Пишіть у Telegram  https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Які вимоги щодо створення нових робочих місць передбачені грантовою програмою для переробних підприємств?

 

Обов’язковою умовою договору гранту є створення робочих місць та працевлаштування на них громадян в кількості, визначеній додатком до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 739 (пункт 20 Порядку).

Цей додаток, у свою чергу, передбачає, що кількість робочих місць має складати 5, якщо розмір гранту є величиною до 1,6 млн грн. 10 робочих місць має бути створено, якщо розмір гранту становить від 1,6 млн грн плюс одна гривня до 3,2 млн грн. По аналогії, якщо розмір гранту до 4,8 млн, то кількість робочих місць має бути 15, якщо до 6,4 млн грн – 20 робочих місць, до 8 млн грн – 25 робочих місць.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 року № 1190 внесено зміни до Порядку, у тому числі до пункту 20. Наразі визначено, що працевлаштування кожного працівника має бути здійснено на період не менш як 36 місяців.

Примітка. Цей матеріал є продовженням з висвітлення на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook матеріалів щодо урядової постанови № 1190 (перший матеріал розміщено 17 листопада 2023 року, посилання тут http://surl.li/njahi ).

Порядок за посиланням  http://surl.li/clmvl

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir


Питання – відповіді

 

Які вимоги щодо створення нових робочих місць передбачені грантовою програмою для переробних підприємств?

 

Порядок надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 739. Пункт 20 Порядку передбачає, що  обов’язковою умовою договору гранту є створення робочих місць та працевлаштування на них громадян в кількості, визначеній додатком до Порядку.

Цей додаток, в свою чергу, передбачає, що кількість робочих місць має складати 5, якщо розмір гранту є величиною до 1,6 млн грн. 10 робочих місць має бути створено, якщо розмір гранту складає від 1,6 млн грн плюс одна гривня до 3,2 млн грн. По аналогії, якщо розмір гранту до 4,8 млн, то кількість робочих місць має бути 15, якщо до 6,4 млн грн – 20 робочих місць, до 8 млн грн – 25 робочих місць.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 р. № 1190 внесено зміни до Порядку, у тому числі до пункту 20 його. Наразі, визначено, що працевлаштування кожного працівника має бути здійснено на період не менш як 36 місяців.

Примітка. Перша інформація про урядову постанову № 1190 розміщена на сторінці 17 листопада 2023 р.

Ознайомитись з повним текстом Порядку можна на парламентській вебсторінці.

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/739-2022-%D0%BF#Text

 

#Підтримка_підприємництва

 

Чи можна подавати інформацію про вакансії за допомогою електронної послуги “е-Підприємець”?

 

Так, можна.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2023 року № 1156 (набрала чинності 9 листопада 2023 року) затверджено Порядок надання комплексної електронної публічної послуги “е-Підприємець”. Така послуга забезпечує спрощення умов для започаткування та/або провадження підприємницької діяльності та складається з низки електронних публічних послуг. Послуга надається за бажанням фізичної особи, яка має намір започаткувати та/або провадити підприємницьку діяльність.

Однією з електронних публічних послуг є подання інформації про попит на робочу силу (вакансії). Для забезпечення надання послуги здійснюється взаємодія між інформаційно-комунікаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами, у тому числі з Єдиною інформаційно-аналітичною системою державної служби зайнятості.

Зазначаємо, що надання електронних публічних послуг засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг є альтернативним способом їх отримання та не виключає можливості отримання цих послуг у визначеному законодавством порядку. 

Постанова Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2023 року № 1156 http://surl.li/nahsn

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності та отримання мікрогрантів за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи буде включено період отримання допомоги  по частковому безробіттю під час карантину до страхового стажу під час призначення пенсії?

 

Так, буде, адже період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття отримувала, у тому числі, допомогу по частковому безробіттю на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, включається до страхового стажу. Це врегульовано статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

Процедурні питання такого включення стажу врегульовані Порядком внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації про осіб, які отримували допомогу по частковому безробіттю відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”. Цей Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1067 (набрала чинності 17 жовтня 2023 року). Пунктом третім її визначено, що до 31 грудня 2023 року буде внесена відповідна інформація до реєстру щодо осіб, які отримували допомогу за період з 1 березня 2020 року.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1067 за посиланням http://surl.li/mgvwg

Все про допомогу по частковому безробіттю http://surl.li/crffc

Є питання? Контакти тут http://surl.li/eghis

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Уряд удосконалив порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Зокрема, нововведення:

  • розширюють можливості для використання грантових коштів;
  • зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат;
  • скасовують граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв;
  • уточнюють низку положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

Що стосується підприємців-ветеранів, додано можливість отримати грант до 500 тис. гривень. Раніше лише другий з подружжя міг взяти його. Співфінансування бізнес-проєкту необхідно лише при отриманні максимального розміру гранту від 500 тисяч гривень до 1 млн гривень.

Про більше змін – читайте тут: http://surl.li/mxyec

315 позитивних рішень та майже 700 нових робочих місць: ухвалено чергові рішення по грантам

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Власна справа», які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 9 по 22 жовтня поточного року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди.

За результатами розгляду було ухвалено 315 позитивних рішень на загальну суму майже 75 млн грн.

Передбачається, що отримувачі створять 667 нових робочих місць. Переможці  здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності:

  • гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (31%),
  • тимчасове розміщення й організація харчування (18%), 
  • переробна промисловість (14%),
  • охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (10%),
  • професійна наукова та технічна діяльність (6%).

 

Майже 86% отримувачів вже мають працюючий бізнес, із них фізичні особи-підприємці складають трохи більше 73%, а юридичні особи - 12%. 60% фізичних осіб та ФОП становлять жінки.

Всього, з початку року вже ухвалено більше 5,6 тисяч рішень на суму понад 1,3 млрд грн, що передбачає створення більше 12 тисяч нових робочих місць.