РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ.

РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ.

Офіційні статистичні дані про рівень захворюваності на ротавірусну інфекцію в Україні не відображають дійсності повною мірою, однак з використанням сучасних лабораторних методів діагностики доведено, що у 40-60 % випадків діарей у дітей до 14 років спричинені саме цими збудниками.

Стихійна торгівля – епідемічна загроза ДО УВАГИ !

Стихійна торгівля – епідемічна загроза

З настанням весняно-літнього періоду в рази зростає кількість місць стихійної торгівлі. Однак варто пам’ятати, що стихійна торгівля продуктами харчування – це загроза епідемічного добробуту населення. Торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування не мають підтвердження їх безпечності та реалізовуються без дотримання необхідних гігієнічних і температурних вимог. Тож купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я.

Пестициди та агрохімікати: вимоги до використання

Пестициди та агрохімікати: вимоги до використання

Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовують пестициди та агрохімікати, на вимоги до їх використання.

Увага - колодязна вода не завжди безпечна!

Увага - колодязна вода не завжди безпечна!

Найбезпечнішою для здоров’я людини за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками є артезіанська вода, яка подається населенню із глибин водоносного горизонту.

УВАГА ! На  території області зареєстровано випадок "пташиного" грипу

УВАГА ! На території області зареєстровано випадок "пташиного" грипу

12 січня до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградськім області надійшло повідомлення про загибель свійської птиці в двох приватних домоволодіннях у с. Новий Стародуб Петрівської територіальної громади Олександрійського району. Станом на 14 січня було зареєстровано 111 загиблих птахів (91 голова курей. 20 голів качок). У наявної в домоволодіннях живої птиці спостерігаються клінічні ознаки пташиного грипу, а саме: відмова від корму і а води, пригнічений стан, діарея та витікн ексудату (рідини) з дзьоба. У загиблих птахів виявлені ціаноз гребня, крововиливи на селезінці, серці, печінці, геморагічне запалення кишечника, запалення яйцеводів. В ході епізоотичного розслідування ветеринарні фахівці здійснили відбір патологічного матеріалу для дослідження в Кіровоградській та Черкаській регіональних державних лабораторіях Держпродспоживслужби. За результатами досліджень виявлено РНК вірус пташиного грипу типу А субтипу H5N1 та підтверджено діагноз. Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті господарства власники птиці повинні дотримуватись таких профілактичних заходів:

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ