Пенсійний фонд інформує
- Новини партнерів
- Пенсійний фонд інформує
Щоб у військового був страховий стаж...
Бувають випадки, коли при зверненні військового чи поліцейського за призначенням пенсії фахівці Пенсійного фонду України не мають інформації про страховий стаж такої особи до 01.06.2016. Пояснюється це тим, що до зазначеної дати військові частини чи органи, які виплачували грошове забезпечення (далі ‒ страхувальники), не мали відповідних зобов’язань щодо подання звітності про страховий стаж і розмір грошового забезпечення до Пенсійного фонду України. Тож майбутні пенсіонери силових структур змушені були самостійно звертатися до страхувальників, щоб отримати відповідну інформацію.
Дізнатися про майбутній розмір пенсії дуже просто
Питання, яке найчастіше турбує майбутніх пенсіонерів, стосується саме розміру майбутньої пенсії. Відповідь на це питання наразі можна отримати як дистанційно (самостійно прорахувати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України), так і особисто (безпосередньо під час візиту до сервісного центру).
Корегуюча заява-розрахунок: формуємо правильно!
Після того, як заяві-розрахунку страхувальника, яка подана в особистому кабінеті через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, надано статус “Оплачено”, може з’явитись необхідність корегування заяви-розрахунку, тобто внесення до неї даних на збільшення або зменшення сум.
Маєте періоди неповного страхового стажу? Пропонуємо це змінити!
Одним із визначальних факторів призначення пенсії є навність страхового стажу. У 2024 році для набуття права на призначення пенсії у 60 років необхідно мати не менше 31 року страхового стажу. Якщо наявного стажу не вистачає, варто звернути увагу на періоди, протягом яких роботодавець за офіційно працевлаштовану особу сплачував неповний місяць (менше мінімальної заробітної плати). Адже будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж, працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо, можуть здійснити доплату до мінімального страхового внеску за період з 1 січня 2004 року. Цією можливістю у 2024 році скористались 64 особи, здійснивши доплату на загальну суму 570,3 тис. грн.
Пільга на електроопалення ‒ по-новому
Наприкінці липня 2024 року відбулися зміни у призначенні пільг на електроопалення ‒ змінено підставу (зменшено кількість актів обстеження), відповідно до якої призначалася пільга.
Трудова книжка втрачена: як підтвердити стаж роботи
Якщо трудова книжка втрачена або в ній відсутні записи про трудову діяльність, підтвердити, що людина справді працювала можна іншими способами. Як це зробити – розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги.
Про пенсію, призначену на пільгових умовах, та її отримувачів
У чому полягає основна відмінність пенсійного забезпечення за віком на пільгових умовах від призначення пенсії за віком на загальних підставах?
У серпні щочетверга на прямому зв’язку пенсійна служба області
Щочетверга з 11.00 до 12.00 у головному управлінні за номером “гарячої” телефонної лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.
Кабінет страхувальника на вебпорталі працює в режимі реального часу
Законодавча база. На виконання постанови Уряду від 05.06.2024 № 650 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану” Пенсійним фондом України забезпечено інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.