Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали :

Майже 5 тисяч громадян вже отримали ваучер на навчання. Долучайтеся і ви!

Що таке ваучер на навчання?

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Хто може отримати ваучер?

 • Вік 45 +
 • Учасник(ця) бойових дій
 • Особа з інвалідністю
 • Внутрішньо переміщена особа
 • Звільнений(а) з військової служби
 • Особа з встановленим фактом позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України
 • Особа, яка отримала поранення, контузію, каліцтво або захворювання в період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території

Оформлення ваучера займає лише 3 робочих дні, заявка подається як офлайн, так і онлайн!

Детальніше про ваучер можна почитати за посиланням.


«Власна справа»: 5 000 українців стали переможцями програми від початку року

 

Вони отримають від держави 1,2 млрд грн грантових коштів на започаткування й розвиток бізнесу.

Які результати 17-ої  хвилі подачі заявок за програмою:

 • всього буде видано 307 мікрогрантів;
 • переможці отримають 72,6 млн гривень;
 • серед отримувачів — 53% жінок і 47% чоловіків.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 17-ої хвилі, є:

 • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 94 осіб;
 • переробна промисловість — 46 осіб;
 • тимчасове розміщування й організація харчування — 45 осіб;
 • охорона здоров’я та надання соціальної допомоги — 30 осіб.

Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Гранти для ветеранів від «єРобота»: ухвалено 136 рішень з початку року

 

За результатами розгляду заяв за програмою "Гранти для ветеранів та їх подружжя", поданих у період з 11 по 24 вересня 2023 року, з урахуванням доопрацьованих заяв із попередніх періодів ухвалено 17 рішень.

Всього, з початку дії даної програми ухвалено 136 рішень, що передбачає створення 277 нових робочих місць.

Відповіді на питання, що стосуються грантів для ветеранів та їх подружжя можна отримати тут.

 

Уряд вдвічі збільшить фінансування програми мікрогрантів для підтримки бізнесу у 2024 році

 

Уряд планує видати грантів на 3,5 млрд гривень у 2024 році на розвиток малого бізнесу — це дозволить видати 14 тисяч грантів

Які результати грантової програми «Власна справа» нині:

 • від початку дії програми 8 тис. українців стали переможцями;
 • переможці отримали від держави 1,6 млрд гривень;
 • підприємці вже створили 18,5 тис. робочих місць;
 • отримувачі грантів сплатили понад 400 млн гривень податків до бюджету (станом на початок серпня).

Також діє ветеранський компонент програми «Власна справа» за яким вже є 119 переможців, які отримають гранти на 47 млн гривень. У 2024 році планується видати 1300 грантів саме ветеранам або другому з подружжя.

Детальніше за темою: https://cutt.ly/Jwmia3Kk


Які зміни відбулися щодо переліку професій для навчання за якими може бути виданий ваучер?

 

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджено наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849. До нього входять 123 професії та спеціальності. Перелік не закритий для оновлення – у разі необхідності до нього вносяться зміни та доповнення.

Так, наказом Міністерства економіки України від 1 серпня 2023 року № 9948 (до наказу внесені процедурні зміни наказом від 23 серпня 2023 року № 11821), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 серпня 2023 р. за № 1429/40485, доповнено вказаний Перелік професією “сапер (розмінування)” (код 5169).

Примітка. Накази № 9948 та № 11821 набрали чинності 13 жовтня 2023 року. Наказ № 9948 за посиланням https://is.gd/XEp25k

Все про ваучер тут https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Є інші питання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Телеграм https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


Чи підлягає діяльність з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензуванню?

Ні, не підлягає.

Законом України від 20 березня 2023 року № 2982-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном” (набрав чинності 14 жовтня 2023 року) внесено зміни, серед іншого, до законів України “Про зайнятість населення” та “Про ліцензування видів господарської діяльності” в частині відміни процедури ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.  

Відповідні зміни внесені також до Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2015 року № 609 – пункт 18 виключено (органом ліцензування було визначено Міністерство економіки України). Ці зміни внесені урядовою постановою від 25 серпня 2023 року № 912. Ознайомитись з її повним текстом можна на вебсторінці Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-pereliku-s912-250823

Слід зазначити, що суб’єкт господарювання може надавати вказаний вид послуг тільки після включення його до переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Є питання? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на гарячу лінію обласного центру зайнятості https://is.gd/MvNvro

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи можуть учасники бойових дій, які мають вищу освіту, пройти профнавчання в рамках експериментального проекту?

 

Так, можуть.

Звертаємо увагу, що під експериментальним проектом мається на увазі проект організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, що запроваджено з 19 вересня 2023 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Цією ж постановою затвердженого порядок реалізації експериментального проекту. Пункт 5 його передбачає, що професійне навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни з фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється шляхом підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, або підготовки чи перепідготовки за робітничими професіями. Здобуття вищої освіти за іншою спеціальністю не передбачено.

Примітка. Матеріал є черговим з розкриття інформації про Порядок. Попередній матеріал цієї тематики був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 02 жовтня 2023 року, посилання тут http://surl.li/lszag

З інформацією щодо експериментального проєкту можна ознайомитися на вебсторінці Державного центру зайнятості. http://surl.li/lnnbl 

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9 Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Залишись без роботи? Отримайте комплексну підтримку!

 

Українці, які залишилися без роботи через вимушену зміну місця проживання, можуть отримати комплексну підтримку. Відповідний проєкт «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво» реалізує компанія Booster Development за сприяння Програми USAID «Економічна підтримка України». Він покликаний підтримувати тих громадян України, які через вимушену зміну місця проживання опинилися без роботи, потребують супроводу у працевлаштуванні й адаптації до умов регіону перебування.

Проєкт складається з таких етапів:

1. Індивідуальне консультування щодо професійного визначення.

2. Тренінги та менторська підтримка.

3. Для всіх учасників:

̶ можливість скористатися послугами фахівців — щоденно працюватиме лінія психологічної підтримки;

̶ можливість брати участь у відкритих заходах з ознайомлення із новими професіями.

Участь у проєкті безкоштовна. Стати його учасниками можуть:

̶  повнолітні внутрішньо переміщені особи;

̶  ветерани та члени їхніх родин;

̶  люди з інвалідністю;

̶ особи, які через війну були вимушені покинути рідний регіон, але наразі повернулися (не є ВПО);

̶  мешканці деокупованих територій;

̶  інші категорії населення, які постійно проживають на територіях, підконтрольних Уряду України, але внаслідок війни втратили роботу та/або джерела доходу і шукають нові можливості для працевлаштування, започаткування або відновлення власної справи.

Команда фахівців допоможе вам:

 ̶  із пошуком роботи;

̶  з перепрофілюванням,

̶  із працевлаштуванням,

̶  з відновленням підприємницької діяльності.

З розкладом занять та докладною інформацією щодо проєкту можна ознайомитись на сайті організаторів.


Торгівля людьми: про це важливо говорити, аби знати як діяти

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Більшість українців замислювалися над тим, аби поїхати на заробітки за кордон, особливо такі думки загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Але мало хто зупиняє себе на думці «Чи безпечно це для мене?». Ризики є!

Для підвищення правової освіченості громадян та недопущення виникнення ситуацій нелегальної трудової міграції, застереження шукачів роботи від шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, запобігання економічної експлуатації фахівці служби зайнятості проводять інформаційні семінари «Ризики нелегальної трудової міграції».

Про що ж дізнаються під час цих заходів безробітні:

- переваги легального працевлаштування за кордоном;

- основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення;

- наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції;

- стереотипи, що супроводжують нелегальне працевлаштування;

- ризики нелегальної трудової міграції;

- шахрайство при працевлаштуванні;

- торгівлю людьми,  формами та види торгівлі людьми тощо.

Учасники заходів виконають вправи:

вправа «Міфи і факти» - вправа, що допоможе безробітним позбавитися власних стереотипів, які сприяють виїзду за кордон та  упередженню нелегальному працевлаштуванню;

вправа «Плями на сонці» - вправа, за допомогою якої шукачі роботи дізнаються,  що необхідно мати людині, аби успішно працевлаштуватися за кордоном і які з цих реалій переважно мають наші трудові мігранти;

вправа «Ромашка» - вправа, що розкриває суть поняття «торгівля людьми», визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

вправа «Що я знаю про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном» - вправа, що допомагає  безробітним закріпити знання про ризики при найманні на роботу, переїзді, роботі та проживанні у країні призначення. Крім того, відбулось обговорення усіх вказаних етапів з наведенням прикладів із реального життя.

Графік запланованих заходів можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що 18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Це й день був започаткований  Європейським Парламентом у 2007 році, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. З цієї нагоди у філіях обласного центру зайнятості та їхніх структурних підрозділах в онлайн режимі пройдуть  інформаційно-просвітницькі та інші тематичні заходи. Мета проведення цих заходів - інформування населення про ризики потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, та про умови легального працевлаштування за кордоном.


Як отримати грант на власну справу від держави: посібник від команди IREX

 

Команда Програми реінтеграції ветеранів IREX із залученими експертами підготувала навчально-методичний посібник в рамках Меморандуму про співпрацю між IREX та Мінекономіки.

Зокрема, у виданні:

 • пояснюється як пересвідчитися, що заявник має право на участь у грантовій програмі;
 • надається інформація щодо перевірки ділової репутації заявника та розробки описової та фінансової частини бізнес-плану;
 • надаються рекомендації, як готуватися до співбесіди, що робити у випадку отримання відмови, як доопрацювати бізнес-план тощо.

 

Посібник розроблений за підтримки Державного департаменту США.

Більше про посібник: https://cutt.ly/xwQTaWhS

Посібник в електронній версії: https://cutt.ly/QwQTsar4

Як ВПО підготуватися до пошуку роботи на новому місці

Підготуйтеся морально. Щоб зберегти сили у такий непростий період, важливо турбуватися про своє психічне здоров’я. З чого почати та як розпізнати перші симптоми стресу, читайте у рекомендаціях ВООЗ за посиланням.

Виділіть час. Під час будь-яких кризових ситуацій фахівці радять сприймати пошук роботи як додаткову повноцінну роботу. Щодня варто приділяти певну кількість часу на моніторинг вакансій, розсилання резюме і підготовку до співбесід.

Визначте критерії пошуку. Обов’язково оцініть свої професійні та персональні навички, складіть список вакансій, на які ви можете претендувати, подумайте про бажане місце і формат роботи та скільки часу готові приділяти зайнятості.

Складіть резюме (портфоліо – для творчих спеціальностей). Саме воно формує перше враження про людину і впливає на шанси потрапити на співбесіду. Про те, як перевірити резюме перед відправкою роботодавцю, читайте за посиланням.

Будьте проактивні. Використовуйте якнайбільше ресурсів для пошуку роботи. Це можуть бути онлайн-платформи, соціальні мережі. Також запитуйте про вакансії знайомих, просіть рекомендацій і не соромтеся писати у компанії, які вас цікавлять.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Вже 8 000 підприємців отримали гранти від держави за програмою єРобота

 

Загальна сума отриманих грантів — 4,4 млрд гривень. Отримувачі грантів створять майже 30 тисяч нових робочих місць для українців. Загалом з початку запуску проекту єРобота з липня 2022 року:

за програмою «Власна справа» — видано 7305 мікрогрантів на 1,7 млрд грн;

на розвиток переробних підприємств — видано 417 грантів на 2,2 млрд грн;

на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 122 гранти на 490 млн грн;

ветеранам та членам їхніх родин — видано 83 гранти на 28 млн грн.

 

Продовжуємо допомагати українцям створювати, оновлювати, розширювати свій бізнес!

Подати заявку на отримання гранту за програмою єРобота.

Більше про результати програми: https://cutt.ly/5wQ9SEbg