Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали :


6 тисяч переможців та 14 тисяч нових робочих місць: «єРоботі» 1 рік

Минув уже рік з дати старту програми «Власна справа». За період її роботи було визначено майже 6 тисяч переможців, що передбачає створення майже 14 тисяч нових робочих місць. Також 4 млрд гривень грантів інвестовано в бізнес.

За грантові кошти українці отримали можливість започаткувати власну справу, діючі підприємства відкрили нові напрямки, розширили сфери діяльності, збільшили обсяги виробництва товарів та послуг.

Нагадаємо, державна програма «єРобота» стартувала з 1 липня. Вона має на меті допомогти незайнятим громадянам створити власний бізнес або розвивати вже налагоджену підприємницьку діяльність.

Як подати заявку на отримання гранту за програмою «єРобота» — читайте тут: https://cutt.ly/rwucMhF4

Які умови надання гранту? Читайте тут: https://cutt.ly/WXk8T37.

 

Продовжуємо рухатися у цьому напрямку!

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Питання – відповіді

 

Чи визначені види діяльності, за якими гранти для ветеранів та членів їхніх сімей не надаються?

Так, визначені.

Додатком до Порядку проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідна кількість балів (оцінки) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів/грантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 6 липня 2022 року № 1969 (із змінами, у тому числі внесеними наказом від 24 травня 2023 р. № 4021), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 8 липня 2022 р. за № 751/38087, є Критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту/гранту.

Одним із результатів перевірки, що є підставою для відмови у наданні гранту, є те, що сфера діяльності фізичної особи-підприємця належить до Переліку видів діяльності, за якими безповоротна державна допомога у формі мікрогрантів/грантів на створення або розвиток власного бізнесу фізичним особам та фізичним особам - підприємцям не надається (цей Перелік є додатком до вказаних Критеріїв).

 До відповідних видів діяльності належать, зокрема, виробництва пива, тютюнових виробів, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах, фінансовий лізинг, діяльність страхових агентів і брокерів, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів, надання в оренду вантажних автомобілів.

Довідково. Цей матеріал є черговим з висвітлення норм вищевказаного наказу № 4021. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 14 липня 2023 року

Ознайомитись з іншою інформацією щодо отримання гранту можна на веб-порталі “Державні послуги онлайн (Дія)”.

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном + 380934787081.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, де є можливість отримати відповіді на питання сфери зайнятості https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Мікрогранти для українців: чому рішення можуть прийматися довше?

 

Власний бізнес ближче, ніж здається! Свою мрію українці можуть втілити за допомогою мікрогрантів. Бажаючі можуть отримати від держави до 250 тис. грн на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу.

За час роботи програми «Власна справа» ухвалено вже понад 6 тисяч рішень, а це, у свою чергу, передбачає створення понад 14 тисяч нових робочих місць.

Враховуючи факт подання великої кількості заяв на отримання мікрогранту, поданих у межах одного періоду або хвилі, відповідно до абзацу другого пункту 18 Порядку, Державним центром зайнятості рішення приймаються з урахуванням рейтингу заявок. Тобто, рішення про надання гранту приймається по тих заявках, які набрали максимальну кількість балів у цьому періоді. Якщо ж кількість ухвалених рішень у поточній хвилі перевищує визначений для неї розмір фінансування, то такі заяви автоматично переходять на розгляд до наступного періоду.

Прийняття рішення за такими заявами буде здійснюватися у наступних періодах, у межах кінцевого терміну дії програми, без повторного їх оцінювання.

Кінцеві строки подання заяв по кожному етапу та граничну суму коштів можна переглянути тут.

Слід зазначити, що така ситуація тимчасова і склалася внаслідок великої кількості охочих, адже протягом року дії програми все більше людей переконуються в дієвості цього урядового проєкту.

Програма довела свою надійність і ефективність, українці починають та розвивають власний бізнес і чи не найголовніше — створюють робочі місця в Україні.

 


 

Чи може шкільний вчитель російської мови здобути кваліфікацію “Вчитель української мови і літератури” з використанням ваучера?

Так, може. 

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849, містить, серед іншого, спеціальність “Середня освіта (за предметними спеціальностями)”. До цього є одне застереження – можна здобути тільки кваліфікації “Вчитель математики”, “Вчитель фізики”, “Вчитель хімії” та “Вчитель української мови і літератури”.

Тож якщо шкільний вчитель (у тому числі той, який викладав російську мову і літературу) належить до категорії громадян, які мають право на отримання ваучера, він може здобути одну з чотирьох вказаних кваліфікацій. До них належить і кваліфікація “Вчитель української мови і літератури”. 

Примітка. Цей матеріал є черговим в серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook - http://surl.li/izcaf

 

Ознайомитись з переліком закладів освіти, які мають право навчати з використанням ваучера, можна на вебсторінці Міністерства освіти і науки України http://surl.li/vnhl    

Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/feqeq

Є інші питання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir

#ДСЗ #Правовий_порадник_шукача_роботи #Зайнятість_ВПО


 

Чи може газорізальник підвищити кваліфікацію з використанням  ваучера?

 

Так, може.

Насамперед зазначимо, що відповідно до пункту 2.3 професійного стандарту “Газорізальник”, затвердженого протоколом Галузевої ради з розробки професійних стандартів і стратегії розвитку професійних кваліфікацій Федерації металургів України від 14 березня 2023 року № 42, газорізальник зобов’язаний не рідше одного разу на 5 років підвищувати кваліфікацію.

У разі якщо газорізальник належить до категорій громадян, яким може бути виданий ваучер, його підвищення кваліфікації може бути сплачено Державною службою зайнятості. Професія газорізальника належить до професій, які  включені до Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849 - http://surl.li/eruwo 

Водночас зазначимо, що до вказаного Переліку (набрав чинності 25 травня 2023 року) професія газорізальника включена вперше (до раніше чинного аналогічного переліку професія не входила).

Пройти підвищення кваліфікації газорізальник може в закладах освіти, які мають право проводити навчання за ваучером.

Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook                     17 липня 2023 року http://surl.li/jfpcm

Ознайомитись з повним текстом Закону України “Про освіту” можна на парламентській вебсторінці  http://surl.li/ixnq

Є бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості, звертайтеся до найближчої  філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування або телефонуйте за номерами http://surl.li/jfpcy

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot , за допомогою якого можна отримати додаткову інформацію з поширених питань.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Неформальне навчання в Одесі: 11 професій, за якими можна підтвердити свою кваліфікацію

 

Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» - це єдиний в Одеській області державний навчальний заклад, який визнано Кваліфікаційним центром.

Вже сьогодні, на базі навчального закладу можливо пройти процедуру оцінювання неформального навчання та підтвердження кваліфікації за 11 наступними професіями:

 • «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;
 • «Оператор верстатів з програмним керуванням»;
 • «Фрезерувальник»;
 • «Токар»;
 • «Майстер з пошиття одягу»;
 • «Кондитер»;
 • «Перукар (перукар-модельєр)»;
 • «Манікюрник»;
 • «Педикюрник»;
 • «Кухар»;
 • «Електрогазозварник».

За результатами оцінювання Кваліфікаційним центром знань та вмінь здійснюється присвоєння та/або підтвердження повної професійної кваліфікації або окремих часткових професійних кваліфікацій, з яких виконуються пробні кваліфікаційні роботи.

Отримати свідоцтво встановленого зразка про присвоєння відповідної кваліфікації можливо вже за два-три дні:

перший день – анкетування та тестування з професійно-теоретичної підготовки;

другий-третій день – практична комплексна кваліфікаційна робота за професійними компетентностями.

Інформація про присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації вноситься до Реєстру кваліфікацій Національного агентства кваліфікацій.

Корисну інформацію про підтвердження результатів неформального навчання за посиланням.

Довідково. Навчальний заклад має сучасний гуртожиток, послугами якого слухачі мають можливість скористатися під час проходження процедури оцінювання. Все про Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» тут.

Якщо є бажання навчатися, опановувати нові професії та підвищувати професійні компетенції за сприяння Державної служби зайнятості? Вихід є – звернення, бажання змінювати професійне життя та досягати нових вершин! 


Кіровоградський обласний центр зайнятості


Питання – відповіді

 

Яка форма бізнес-плану для отримання гранту?

 

Відповідно до Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (із змінами), для отримання гранту особа, серед іншого, створює і подає бізнес-план.

Пунктом 9 вказаного Порядку встановлено, що форма бізнес-плану визначається Міністерством економіки України.

Наказом Міністерства економіки України від 06 липня 2022 року № 1969 затверджена форма бізнес-плану (застосовується для надання мікрогрантів). Наказом Міністерства економіки України від 24 травня 2023 року № 4021 (набрав чинності 07 липня 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 червня 2023 року за № 1003/40059, внесено зміни до вказаного наказу № 1969. Форма бізнес-плану викладена в новій редакції і вона застосовується як при наданні мікрогрантів, так і грантів.

Довідково. Цей матеріал є черговим з висвітлення норм вищевказаного наказу № 4021. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 20 липня 2023 року http://surl.li/jhgwr

Ознайомитись із формою бізнес-плану можна на вебсторінці http://surl.li/jhgwt

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном + 380934787081.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, де є можливість отримати відповіді на питання сфери зайнятості https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Чи можуть роботодавці здійснювати добір працівників одночасно зі службою зайнятості та приватними вебсайтами?

 

Так, роботодавці можуть визначати спосіб укомплектування вакансій за сприянням Державної служби зайнятості чи самостійно. Під час самостійного укомплектування роботодавці можуть розміщувати інформацію про вакансію на вебсайтах пошуку роботи.

Про це зазначається у Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація  про попит на робочу силу (вакансії)» тут http://surl.li/dhnia.

Нагадаємо, що порядок подання зазначеної звітності затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за № 565/37901.

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Питання – відповіді

 

Які зміни відбулися у законодавстві з питань перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту?

 

Нагадаємо, що відповідно до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, працівники АТ “Ощадбанк” здійснюють перевірку ділової репутації отримувача мікрогранту. Така перевірка здійснюється відповідно до критеріїв (для фізичних осіб та для юридичних осіб), що є додатками до порядку проведення оцінювання заяв, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 6 липня 2022 року № 1969.

Наказом Міністерства економіки України від 24 травня 2023 року № 4021 (набрав чинності 07 липня 2023 р.), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 червня 2023 року за № 1003/40059, внесено зміни до зазначеного наказу № 1969. В матеріалі, розміщеному на нашій сторінці 12 липня 2023 року (http://surl.li/) йшла мова про нову редакцію порядку проведення оцінювання заяв - Порядок проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідна кількість балів (оцінки) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів/грантів на створення або розвиток власного бізнесу. Додатками до цього Порядку є Критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту/гранту та Критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу для юридичних осіб.

Вказані критерії викладені у новій редакції. Перший з критеріїв стосується фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що мають намір отримати як мікрогрант так і грант. Однією з відмінностей нових критеріїв від попередніх є інтеграція в них положення що стосується відмови у наданні мікрогранту/гранту особі, яка є керівником/засновником/кінцевим бенефіціарним власником більше ніж у п’яти (включно) платників податків.

Другий критерій стосується тільки юридичних осіб, які мають намір отримати мікрогрант (гранти юридичним особам не надаються). До змін можна віднести також питання платників податків, а також наявність податкового боргу.

Ознайомитись з поширеними питаннями та порадами щодо отримання мікрогрантів можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/icgwm

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном + 380934787081.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, де є можливість отримати відповіді на питання сфери зайнятості https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Шукаєте роботу? Онлайн сервіси служби зайнятості у поміч

 

Чимало українців не мають роботи і шукають нові пропозиції. Які пропозиції роботи є сьогодні на Кіровоградщині і де їх можна переглянути, читайте нижче!

Якщо ви запитаєте, звідки служба зайнятості наповнює базу вакансій, повідомляємо, що інформація про попит на робочу силу (вакансії), це зокрема форми звітності № 3-ПН, подається роботодавцем до центру зайнятості не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансій. Це врегульовано нормативними документами, що регулюють сферу зайнятості населення.

Ці вакансії відображаються у єдиній інформаційно-аналітичній системі Державної служби зайнятості.

Перший спосіб пошуку роботи за допомогою онлайн сервісів – це регіональний вебпортал.

Що треба зробити для того, аби переглянути актуальні вакансії? Необхідно зайти на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням  https://kid.dcz.gov.ua/  Перед вами відкриється головна сторінка сайту, де є розділ «Шукаю роботу». Після натискання розділу «Шукаю роботу» відбудеться перехід на анкету. У меню «Я шукаю» вам необхідно заповнити відповідні поля та натиснути на кнопку «Шукати». Після чого за вашим запитом буде автоматично відфільтровано весь наявний перелік   за запитуваною професією.

 

Фото без опису

Якщо ви не знайшли підходящої для вас вакансії, до ваших послуг:

Єдиний портал вакансій – єдина база даних, яка оновлюється в режимі реального часу. Посилання тут https://is.gd/EZ7xmm

телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb

телеграм-канал Кіровоградського обласного центру зайнятості «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує»  t.me/job_kid_dcz.

Державна служба зайнятості перевіряє та публікує лише актуальні вакансії.

Шукайте роботу разом з нами! Роботу знаходить той, хто їх шукає!

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


«Ти як?» –  комунікаційна кампанія, що допоможе долати стрес та виклики війни

 

Що відбувається з нашою духовною енергією, як ми можемо заново віднайти джерело нашого життя, внутрішньої енергії та сил рухатися вперед, що робити якщо відчуваєш постійну втому та  знесилення, як подолати депресійний стан, запустити власний двигун та стати на «рейки» повноцінного життя та ефективно функціонувати у суспільстві?

Вам у поміч всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка орієнтована на сприяння у формуванні культури піклування про власне ментальне здоров'я, розуміння власних ресурсів та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

Чесно відповівши на питання «Ти як?» можна зрозуміти свій стан, зауважити симптоми психологічної нестабільності й вчасно звернутися до психолога. Якщо ви відчуваєте стрес, скористайтесь порадами на сторінці програми.

Довідково. Державна служба зайнятості також доєднується до цієї програми і проводить навчання фахівців з основ психологічної підтримки під час надання соціальних послуг клієнтам. На тренінгах «Життєстійкість в умовах війни: як долати наслідки стресових, кризових і травматичних подій» фахівці  відпрацьовують техніки для зниження симптомів стресу і травми, у тому числі за досвідом Ізраїльської коаліції травми, методів подолання травматичних подій і знаходження ресурсу для відновлення. Ці заходи також допомагають кожному учасникові не лише відчути психологічну підтримку, а й отримати цінні поради та практичні кейси для роботи.

Для безробітних громадян служба зайнятості проводить курси цільового призначення «Основи психології та етики ділового спілкування. Культура обслуговування відвідувачів» та  Молодша медична сестра з догляду за хворими».

Для охочих громадян, які не зареєстровані в Державній службі зайнятості як безробітні і бажають опановувати нові знання або підвищувати власні професійні компетенції, у т.ч. й у сфері психології, пропонує навчання за ваучером.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості