Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали :


Як отримати ваучер на навчання звільненим з полону

Однією з дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучерів на навчання.

Це реальний шанс, який надається громадянам певних категорій, здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію. Для роботодавців – це шанс мати необхідний кваліфікований персонал.

Ваучер на навчання – це документ встановленого зразка, що дає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Для отримання ваучера необхідно звернутись до центру зайнятості. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2023 року – це 26840 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то доплату може здійснити як роботодавець, так і особа.

Дізнатись детальніше про послугу та подати онлайн-заявку можна тут https://voucher.dcz.gov.ua/

Інформація для осіб, які позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення https://is.gd/Tboym3

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Є бізнес-ідея? Отримай грант від ЄС та Німеччини

 

Українські підприємці влітку 2023 року отримають три хвилі грантів  від ЄС та Німеччини: сума гранту — до 25 тис. євро.
Гранти призначені для мікро-, малого і середнього бізнесу. У кожного грантового конкурсу відмінні вимоги до підприємств та різне цільове призначення:

30 грантів кожен до 25 000 євро – для малих та середніх підприємств зі штатом від 11 до 100 співробітників;

750 грантів кожен до 4 000 євро – для мікропідприємств зі штатом до 9 співробітників;

50 грантів кожен до 10 000 євро – для малих підприємств зі штатом від 11 до 49 співробітників.

Грантові конкурси в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини.

Усі три хвилі грантів сприятимуть реалізації цілей урядової ініціативи  #єРобота під егідою Мінекономіки.

Детальніше як подати заявку та про кожен грант окремо — тут: https://cutt.ly/PwfSn3NV

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


311 позитивних рішень та 73 млн грн: чим закінчився 12 період грантової програми «Власна справа»?

 

Визначено чергових переможців урядової програми "Власна справа", які подавали заяви на отримання мікрогрантів у 12 періоді, що тривав з 3 липня по 16 липня поточного року, з урахуванням доопрацьованих заяв за попередні періоди.

За результатами розгляду було ухвалено 311 позитивних рішень на загальну суму більше 73 млн грн.

Передбачається, що отримувачі створять 651 нове робоче місце.

Переможці  здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в наступних видах діяльності:

  • гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (37%);
  • переробна промисловість (16%);
  • тимчасове розміщення й організація харчування (11%);
  • охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (7%).

Більше 85% отримувачів вже мають працюючий бізнес, з яких фізичні особи-підприємці складають більше 69%, а юридичні особи - більше 16%.

Переважна більшість фізичних осіб та ФОП, а це майже 60%, становлять жінки. Мають досвід роботи більше 1 року  - 78,3% заявників, до 1 року - 13%. Майже 73% грантоотримувачів мають вищу освіту, 18% - середню спеціальну (технікум, коледж).

Всього, з початку року ухвалено вже більше 3,4 тисяч рішень на суму більше 811 млн грн, що передбачає створення більше 7,4 тисяч нових робочих місць. 

Нагадуємо, що подати заявку по будь-якій програмі урядового проєкту єРобота можна до 19 листопада 2023 року через портал Дія. інформацією про урядову програму для ветеранів та їх подружжя, можна ознайомитись на нашому порталі у розділі "Грант для ветеранів". Єдина умова програм - це створення нових робочих місць, що сприятиме відновленню економіки України. 


Чи можна пройти перепідготовку на машиніста крана автомобільного з іншої професії з використанням  ваучера?

Так, за умови дотримання декількох факторів можна.

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 28 вересня 2020 року № 1884 затверджено професійний стандарт “Машиніст крана автомобільного”.

Пунктом 2.2 вказаного стандарту визначено, що перепідготовка з інших професій за професією “Машиніст крана автомобільного” з отриманням професійної кваліфікації 4-го розряду можлива шляхом професійної (професійно-технічної) освіти або професійного навчання на виробництві (таке навчання не може бути сплачено за ваучером – оплачується лише навчання в закладах освіти або на підприємствах, які мають ліцензію на освітню діяльність, але особа повинна, як мінімум, мати професійну (професійно-технічну) освіту).

Для перепідготовки за ваучером особа обов’язково повинна:

  • мати посвідчення водія автотранспортних засобів категорії “С”;
  • мати документ, що підтверджує професійну кваліфікацію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів або слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин;
  • належати до категорії громадян, яким може бути виданий ваучер.

За умови дотримання вказаного перепідготовка особи може бути сплачена Державною службою зайнятості.

Все про ваучер – на спеціалізованій вебсторінці Державної служби зайнятості  https://voucher.dcz.gov.ua/

Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook                 8 серпня 2023 року http://surl.li/jygzj

Є інші питання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи можна пройти перепідготовку на оператора котельні з іншої професії з використанням  ваучера?

Так, можна.

Насамперед зазначимо: пунктом 2.2 професійного стандарту “Оператор котельні” (затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 10 березня 2021 року № 489) визначено, що перепідготовка з інших професій за професією “Оператор котельні” 3-4 розряду проводиться за наявності, серед іншого, професійної (професійно-технічної) освіти.

Якщо особа належить до категорії громадян, яким може бути виданий ваучер, її перепідготовка може бути сплачена Державною службою зайнятості.

Ознайомитись з інформацією про отримання ваучера можна на спеціалізованій вебсторінці Державної служби зайнятості за посиланням https://voucher.dcz.gov.ua/

Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook  14 серпня 2023 року http://surl.li/kczac

Є інші питання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


єРобота: яка встановлена послідовність дій для отримання мікрогранту?

 

Першим кроком для отримання мікрогранту є формування особою бізнес-ідеї та написання бізнес-плану.

Далі формується заява та подається разом з бізнес-планом до акціонерного товариства “Ощадбанк” засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Банк проводить ідентифікацію клієнта, перевірку ділової репутації та відомостей, зазначених у його заяві.

Наступним кроком є особиста он-лайн співбесіда працівників обласного центру зайнятості з отримувачем та оцінка бізнес-плану.

На підставі інформації банку та з урахуванням результатів співбесіди, Державним центром зайнятості приймається рішення про надання мікрогранту або про відмову в наданні.

Обласний центр зайнятості інформує отримувача про прийняте рішення шляхом повідомлення в його кабінеті на порталі Дія.

Отримувачем укладається договір шляхом приєднання до його умов через подання до банку відповідної заяви.

Далі банк перераховує кошти на рахунок особи.

Відеоінструкція як отримати мікрогрант за посиланням http://surl.li/icgxg

Корисна інформація про отримання мікрогрантів та покрокова інструкція щодо успішного початку та розвитку власної справи на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/hamtz

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


єРобота: які вимоги щодо створення робочих місць передбачені при наданні мікрогранту?

Умови надання мікрогранту за програмою «єРобота» зобов’язують отримувача створити робочі місця та прийняти на них працівників.

Якщо сума мікрогранту не перевищує 150 тисяч гривень, то має бути створено одне робоче місце. Не менше двох робочих місць має бути створено, якщо сума мікрогранту перевищує цю суму.

Робочі місця мають бути створені протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в банку. Працевлаштування на них осіб має бути на строк не менш як на 24 місяці. У разі звільнення працівника раніше на відповідне робоче місце має бути працевлаштовано іншу особу у межах дворічного строку.

Бізнес-план має передбачати видатки на виплату заробітної плати найманим працівникам та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відсутність у бізнес-плані таких напрямків витрат є безумовною підставою для відмови у наданні мікрогранту.

Звертаємо увагу, що добір кандидатів на працевлаштування має бути здійснений за сприяння державної служби зайнятості.

Ознайомитись з інформацією щодо такого добору працівників можна на вебсторінці Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/storinka/znayty-pracivnyka

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи може служба зайнятості сприяти суб’єктам господарювання в укомплектуванні нових робочих місць, що створюються по грантовій програмі для переробних підприємств?

Так, може.

Перш за все нагадаємо, що відповідно до пункту 20 Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2022 року № 877 (із змінами), однією з обов’язкових умов договору гранту є створення робочих місць та працевлаштування на них працівників.

Робочі місця та працевлаштування на них за грантовою програмою повинно бути здійснено не менш як 30 відсотків не пізніше ніж через шість місяців з дати отримання гранту та решта – не пізніше ніж через дванадцять місяців з дати отримання гранту.

Кількість робочих місць, що має бути створена (до 25), визначена в додатку до вказаного Порядку і залежить від розміру наданого гранту. Так, при сумі гранту до 1,8 млн грн має бути створено 5 робочих місць.

Суб’єкти господарювання, які отримали грант, мають можливість укомплектовувати робочі місця за сприяння державної служби зайнятості. Для цього необхідно подати до центру зайнятості форму звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” в паперовій чи електронній формі. Електронний варіант форми можна отримати на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ddocx

Довідково повідомляємо, що до вищевказаного Порядку постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2023 року № 780 (набере чинності 14 серпня 2023 року) внесені зміни. Ці зміни, серед іншого, стосуються і питань оплати праці працівників, прийнятих на грантові робочі місця. Визначено, що заробітна плата працівників встановлюється у розмірі не менше встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати на 1 січня року, в якому було отримано грант (у 2023 році це 6700 грн), за умови працевлаштування тривалістю на повний робочий день. Виконання зазначеної вимоги підтверджується приростом середньої кількості працівників суб’єкта господарювання в еквіваленті повної зайнятості та копією поданого до органів державної податкової служби податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

Переглянути постанову Кабінету Міністрів України від 28 липня 2023 року № 780 можна на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/jqreb

Виникають питання щодо добору працівників? Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування або телефонуйте за номером  (044) 244 94 92.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, де є можливість отримати відповіді на питання сфери зайнятості https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Пошук роботи через Єдиний портал вакансій: швидко, зручно та без витрат

 

 Державна служба зайнятості продовжує працювати і допомагати людям у пошуках роботи та професійному зростанні!

Нагадаємо, що в Україні працює Єдиний портал вакансій, що дає змогу знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі й очікуваного рівня зарплат. 

Нові вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу та є максимально актуальними.

Звертаємо вашу увагу, що на Єдиному порталі вакансій наразі більше 210 тисяч пропозицій у різноманітних напрямках.

Переходьте на Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/  прямо зараз! Можливо, омріяна робота уже чекає на вас!


Кіровоградський обласний центр зайнятості