Фото без опису

Добровеличківська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості надає для розміщення у рубриці «Районна філія обласного центру зайнятості інформує» інформаційні матеріали:

  • для шукачів роботи:

      «Посвідка на тимчасове проживання іноземця: чи потрібно її обмінювати у період дії воєнного стану?», «Український Бізнес в Дії: беріть участь та отримуйте гранти до 50 тис. євро», «Які зміни у законодавстві про зайнятість населення наберуть чинності через півроку?», «Які зміни у законодавстві про зайнятість населення наберуть чинності через 3 місяці?», «Навчання за професією «Офіціант»: цікаво, якісно та перспективно», «Уряд виділив 33,3 млн грн на фінансування програми мікрогрантів «Власна справа»», «Які зміни відбулися у законодавстві про зайнятість населення?».

  • для роботодавців:

      «Чи змінились строки, на які може бути виданий дозвіл на застосування праці іноземців?».


Які зміни відбулися у законодавстві про зайнятість населення?

 

З 29 жовтня  2022 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року  № 2622-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” (далі – Закон про зміни).

Слід зазначити, що окремі його положення наберуть чинності через 3 та 6 місяців із вказаної дати. А деякі норми Закону про зміни не будуть діяти під час воєнного стану.

Вказаним Законом внесені зміни до Кодексу законів про працю України, законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, “Про зайнятість населення”, “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Закон про зміни, серед іншого:

змінено підходи до стимулювання зайнятості найбільш вразливих осіб;

передбачено нові інструменти сприяння зайнятості молоді;

вводяться додаткові заходи для подолання довготривалого безробіття;

осучаснюються підходи щодо пошуку підходящої роботи;

посилюється залежність матеріальної підтримки безробітних від тривалості страхового стажу;

передбачаються нові можливості щодо підвищення конкурентоздатності на ринку праці;

уточнюється специфіка обслуговування безробітних під час дії воєнного стану.

 

Детально і послідовно ознайомитись зі змінами є можливість шляхом перегляду інформації на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook. Для спрощення пошуку інформації рекомендуємо використовувати хештеги #Правовий_порадник_шукача_роботи (інформація для безробітних) та #Електронний_кадровий_клуб (інформація для роботодавців).


Навчання за професією «Офіціант»: цікаво, якісно та перспективно

 

Як розсадити гостей, які страви подавати, у якому порядку, які столові прилади покласти біля тієї чи іншої страви – вичерпні відповіді на ці питання знає офіціант.

Є бажання опанувати професію, затребувану на ринку праці? Пропонуємо пройти професійне навчання та стати офіціантом за сприяння служби зайнятості.

Опанувати професію офіціанта, відточити майстерність та отримати омріяну путівку у нову сферу діяльності ви зможете разом з викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Втілюйте свої мрії у реальність!

Початок навчання  – 14 листопада 2022 року.

За деталями  звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або у найближчому центрі зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у листопаді 2022 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Посвідка на тимчасове проживання іноземця: чи потрібно її обмінювати у період дії воєнного стану?

Так, потрібно.

Нагадаємо, що іноземці та особи без громадянства (далі - іноземці), які прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні. Оформлення посвідки на тимчасове проживання є обов’язковим для іноземця, щодо якого видано дозвіл на застосування його праці (Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»).

Правила оформлення посвідки регламентується вказаним Законом та Порядком оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322 (із змінами). Підпунктом 3 пункту 7 цього Порядку визначено, що посвідку потрібно обмінювати у разі закінчення строку її дії. Посвідка видається на період роботи, зазначений у дозволі – відповідно, у разі продовження строку дії дозволу посвідку потрібно обмінювати.

У період дії воєнного стану необхідно також враховувати наступне. Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану» https://cutt.ly/QNA6jyj (набрала чинності 26 жовтня 2022 року), серед іншого, установлено, що посвідки на тимчасове проживання, крім тих, які оформлені громадянам Російської Федерації, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну відповідно до законодавства після 24 лютого 2022 року, підтверджують законні підстави для тимчасового чи постійного проживання в Україні та право на в’їзд в Україну на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування. Іноземці, крім громадян Російської Федерації, зобов’язані в установленому законодавством порядку подати документи для обміну посвідок на тимчасове проживання протягом 30 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану.

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номерами (0522) 24 64 18 та (0522) 32 08 01.

Виникають інші питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/VNiez6n

Ми є в Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Чи змінились строки, на які може бути виданий дозвіл на застосування праці іноземців?

Так, змінились.

Строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) визначено статтею 42-3 Закону України «Про зайнятість населення».

Нагадаємо, що з 15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Цим Законом внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”. Зокрема, стаття 42-3 викладена у новій редакції.

Для іноземних найманих працівників раніше було передбачено, що дозвіл видається на строк дії трудового договору, але не більше як на 1 рік. Наразі, цей строк продовжено до 2-х років. Такий же строк встановлено для гіг-працівників.

Для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв раніше дозвіл видавався на строк дії рішення іноземного суб’єкта господарювання про переведення іноземця на роботу в Україну та трудового договору (контракту), укладеного українським суб’єктом господарювання з іноземцем. Наразі, ця норма не змінилась, але визначено, що строк дії дозволу не може перевищувати 3 роки.

Слід зазначити, що зміни стосуються не всіх категорій іноземців. Так, не змінився строк дії дозволу для відряджених іноземних працівників – дозвіл для них видається як і раніше на період дії зовнішньоекономічного договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб’єктами господарювання, але не більш як на 3 роки.

Фактично не змінились строки дії дозволів (на строк дії відповідних довідок, але не більше як на 1 рік) для:

- осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

- осіб, які оскаржують рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

- осіб, які подали заяву про визнання особою без громадянства або оскаржують рішення про відмову у визнанні особою без громадянства.

У Законі України «Про зайнятість населення» з’явилась нова категорія іноземних найманих працівників – іноземці, які прибули в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти та мають намір у період навчання і після закінчення навчання, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, провадити трудову діяльність в Україні. Для них строк дії дозволу дорівнює строку дії трудового договору (контракту), але не більше як 1 рік у період навчання.

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за (0522) 24 64 18 (0522) 32 08 01.

Виникають інші питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/VNiez6n

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Які зміни у законодавстві про зайнятість населення наберуть чинності через півроку?

 

З 29 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» (далі – Закон про зміни). Проте окремі його положення наберуть чинності через 3 та 6 місяців з дня набрання ним чинності. Деякі норми Закону про зміни під час дії воєнного стану не застосовуються.

Так, через 6 місяців наберуть чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон про зайнятість), зокрема:

- Закон про зайнятість доповнено ст. 26-1 «Сприяння зайнятості зареєстрованих безробітних», яка передбачає правові норми, які регулюють компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних;

- ст. 29 «Розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді» Закону про зайнятість, яка регулює питання стажування за професією (спеціальністю) здобувачів професійної, фахової передвищої, вищої освіти, викладена у новій редакції. Також ця стаття передбачає компенсацію роботодавцю 50% мінімальної заробітної плати за працевлаштування зареєстрованих безробітних відповідних категорій.

Довідково. Стаття 29 Закону про зайнятість передбачає стажування студентів (учнів) і залишатиметься чинною у цій редакції ще майже півроку.

Як наразі реалізується ця стаття? Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2013 року № 20  https://cutt.ly/4NSwnNT (зі змінами) затверджені Порядок укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях і Типова форма договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях.

Виникають питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування. Контакти тут https://cutt.ly/VNiez6n

Ми маємо Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Питання – відповіді

 

Які зміни у законодавстві про зайнятість населення наберуть чинності через 3 місяці?

 

З 29 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці».  Окремі його положення наберуть чинності через 3 місяці з дня набрання чинності, зокрема ті, що стосуються Закону України «Про зайнятість населення», зокрема щодо:

- обмежень компенсацій роботодавцям щодо працевлаштованих зареєстрованих безробітних. Після набуття чинності змін особа зможе тільки 1 раз на 5 років бути працевлаштованою з наданням компенсації (зміни до статті 20);

- окремих питань регулювання компенсацій під час працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ст. 24-1) та деяких категорій зареєстрованих безробітних (ст. 26 та 27).

Також передбачено, що через 3 місяці набере чинності зміна до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Ця зміна стосується фінансування компенсацій суб’єктам господарювання з урахуванням положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Примітка. Ознайомитись з інфографікою інших новацій Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» можна на веб-сторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://cutt.ly/xNTUGLb

Виникають питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/VNiez6n

Ми маємо Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Український Бізнес в Дії: беріть участь та отримуйте гранти до 50 тис. євро

 

«Український Бізнес в Дії» — це проєкт, спрямований на адаптацію та відновлення діяльності українських малих та середніх підприємств та greentech підприємств, які потребують допомоги для продовження своєї діяльності.

Участь у проєкті дозволить отримати гранти до 50 000 євро для підвищення стійкості, відновлення та підтримки операційної діяльності.
Реєстрація – https://www.businessesinaction.com/.

Кінцевий термін подання документів на участь – 20 листопада.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Уряд виділив 33,3 млн грн на фінансування програми мікрогрантів «Власна справа»

 

Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів України на засіданні 4 листопада 2022 року.

Завдяки виділеним коштам мікрогранти на започаткування чи розширення бізнесу отримають близько 150 осіб. Буде створено сотні нових робочих місць. Це надзвичайно важливо як для відновлення та розвитку економіки, так і для подолання проблеми безробіття в країні».

Зазначимо, станом на 4 листопада отримано 14,6 тисяч заявок на гранти за чотирма грантовими програмами проекту єРобота. Ухвалено 2131 позитивне рішення на загальну суму 1,8 млрд грн. Зокрема:

1911 позитивних рішень за програмою «Власна справа»;

167 позитивних рішень за програмою «Переробка»;

53 позитивних рішення за програмами «Сад /Теплиця». 

 

Детальніше: https://cutt.ly/JNZ49Z1