Новини служби зайнятості з 28.04.2025 по 04.05.2025
Безбар’єрний простір починається тут: на панельній дискусії обговорили ключові аспекти соціального захисту осіб з інвалідністю
У Кропивницькому до Всесвітнього дня охорони праці відбулася панельна дискусія з питань охорони праці, безпеки працівників та організації інклюзивних робочих місць.
У дискусії взяли участь регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак, представники Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Серед учасників також була заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома.
Під час панельної дискусії обговорили низку важливих питань: виклики, що постали перед службою охорони праці на підприємствах у зв’язку з війною та її наслідками, психосоціальну підтримку працівників, облаштування інклюзивних робочих місць для ветеранів, які повертаються до цивільного життя, а також зміни до законодавства щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.
Наталія Невідома розповіла про державні механізми підтримки роботодавців у працевлаштуванні окремих категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю, та забезпечення їх можливості повернутися до активної зайнятості й соціалізуватися завдяки створенню інклюзивних умов. Насамперед вона зупинилася на урядовій програмі виплати компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць, місць провадження господарської або незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю.
Вона наголосила, що роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості його облаштування. Роботодавець може скористатися компенсацією вже після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. Строк подання заяви — до 180 календарних днів з дня працевлаштування такої особи.
Н. Невідома окреслила категорії громадян, для яких роботодавець може облаштувати робоче місце:
• особи з інвалідністю І та ІІ групи;
• ветерани з інвалідністю, які вийшли на роботу після звільнення з військової служби на збережене робоче місце;
• особи з інвалідністю, які розпочали підприємницьку діяльність та облаштували власне робоче місце;
• особи з інвалідністю, які продовжили підприємницьку діяльність після звільнення з військової служби у запас і облаштували власне робоче місце.
На Кіровоградщині вже були відшкодовані витрати роботодавцям на придбання меблів, ортопедичних крісел, столів із покращеним функціоналом, спеціальних поручнів, систем відеоспостереження та додаткового освітлення, мультимедійного комплексу (інтерактивної дошки), монокуляра тощо.
Заступниця директора обласного центру зайнятості також зупинилася на компенсації для роботодавців, які працевлаштували осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних.
Під час заходу вона акцентувала увагу на можливості професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Було презентовано експериментальний проєкт з організації професійного навчання таких осіб у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Повідомила, що перелік напрямів навчання включає 98 професій та близько 400 освітніх програм, за якими на ринку праці в області стабільно є попит.
Йшлося також про експериментальний проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, можливості отримання ваучерів на навчання та про грантову програму на створення або розвиток власного бізнесу для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їхніх сімей.
Підвела підсумки панельної дискусії регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак: «Під час нашої розмови ми отримали корисну та змістовну інформацію про кроки держави у сфері охорони праці, проблемні питання та шляхи їх вирішення, як на рівні держави, так і безпосередньо в області. Також ми отримали інформацію щодо дії деяких норм законодавства України, про соціальний захист осіб з інвалідністю, цікавою і важливою була інформація щодо створення інклюзивних робочих місць для осіб з інвалідністю, зокрема для ветеранів, які повертаються на свою робочі місця, та різні програми щодо навчання та перенавчання нашого населення. Такі зустрічі є інформативними і мають бути й у подальшому».
Довідково: панельна дискусія організована з ініціативи Національного комітету Товариства Червоного Хреста України за сприяння Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Край відповідальних людей, які не чекають змін, а роблять їх власноруч
Прийшла весна – пора оновлення, чистоти та спільної праці. Попри війну, повітряні тривоги та щоденні виклики, справжні господарі розпочали активні дії задля благоустрою рідного краю. Сприятливі погодні умови надихнули жителів громад на покращення стану довкілля.
Задля максимального залучення незайнятих громадян до прибирання прилеглих територій щороку комунальні підприємства та органи місцевого самоврядування комунікують зі службою зайнятості у напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Світловодська громада вже розпочала благоустрій своєї території. Серед тих, хто дбає не лише про чистоту своїх територій, а й про зайнятість місцевих мешканців – КП «Житлосервіс 2012». Вони активно взаємодіють у напрямку організації громадських робіт із Світловодським управлінням Олександрійської філії обласного центру зайнятості.
Учасники громадських робіт – безробітні громадяни – виконують важливу справу: прибирають кладовища, меморіали, місця поховань загиблих захисників України, доглядають за об’єктами історичної та культурної спадщини, ліквідують стихійні сміттєзвалища.
Особливої уваги заслуговує участь безробітних у загальноміській толоці з благоустрою міста, що проходить наразі у місті Світловодськ. Безробітні разом з містянами, які виявили бажання долучитися до благоустрою території, працюють над впорядкуванням зупинок громадського транспорту, скверів, парків, Бульварного узвозу, центральної вулиці міста, прибудинкових територій та інших громадських просторів.
Це не просто прибирання – це праця та прояв любові до свого міста й країни, прагнення зробити їх кращими для себе, для дітей, для всіх українців.
Водночас це реальна допомога громадам та підтримка для тих, хто шукає роботу. Лише цьогоріч до таких робіт долучилися майже 60 безробітних, з них половина – внутрішньо перемішені особи. На оплату праці безробітних громадян з місцевих бюджетів було спрямовано понад 437 тис. грн.
Світловодщина – це край відповідальних та стійких людей, які не чекають змін, а роблять їх власноруч. «Поки наші захисники боронять незалежність на передовій, ми тримаємо свій тил – у чистоті, порядку та любові до рідної землі», – стверджує Лариса Шевченко, начальник Світловодського управління.
ФОП і (П)РРО: прості рішення для прозорого бізнесу
Бути підприємцем – означає не лише мати власну справу, а й тримати руку на пульсі сучасного законодавства. Сьогодні програмні реєстратори розрахункових операцій ((П)РРО) – це не ускладнення, а зручний цифровий інструмент, що спрощує роботу фізичних осіб-підприємців.
Державна служба зайнятості запрошує вас на курси цільового призначення за напрямком «Використання (П) РРО для ФОП ((програмні) реєстратори розрахункових операцій для фізичних осіб підприємців)».
Навчання триватиме з 05 травня по 09 травня 2025 року та відбуватиметься на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Під час курсу ви дізнаєтесь:
- як обрати і зареєструвати ПРРО;
- як вести облік продажів і видавати електронні чеки;
- як уникнути штрафів і помилок у звітності;
- які сервіси спрощують повсякденну роботу підприємця.
Ці курси допоможуть опанувати нові навички роботи з ((П)РРО, дізнатися більше про впровадження (П)РРО у своїй діяльності, переваги та юридичні нюанси. Цей курс – ваш шанс на цифрову трансформацію бізнесу з мінімальними зусиллями і максимальними вигодами.
Не відкладайте цифровізацію на потім – адаптуйтесь уже сьогодні!
Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп за посиланням: https://is.gd/A1GYNF
Питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ
#служба_зайнятості #професійне_навчання
Соціально відповідальний бізнес наших грантерів: буде створено 728 нових робочих місць!
За результатами розгляду заяв, поданих у березні 2025 року, 455 підприємців отримають мікрогранти на загальну суму 106 млн грн для започаткування чи розвитку власного бізнесу. Буде створено 728 нових робочих місць.
Топ-5 сфер діяльності, в яких переможці здійснюють або планують розпочати свій бізнес:
- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів (34%);
- тимчасове розміщення й організація харчування (14%);
- переробна промисловість (15%);
- надання інших видів послуг (8%);
- професійна, наукова та технічна діяльність (5%).
Серед отримувачів мікрогрантів 58% жінок, 33% чоловіків і 9% юридичні особи. Лідери серед регіонів – Львівщина (14%), Київщина (12%), Вінниччина (8%), Івано-Франківщина та Харківщина (7%).
28 молодих українців у віці від 18 до 25 років отримають гранти на суму до 150 тисяч гривень для відкриття власного бізнесу.
Детальніше про результати розгляду заяв за посиланням: https://surl.li/yedefb
Нагадуємо, що в рамках програми Власна справа /грант/ Міністерство економіки України, яку адмініструє Державна служба зайнятості, можна отримати мікрогранти до 250 тис. грн на відкриття або розширення бізнесу. Подати заявку на грант можна за посиланням: https://surl.li/zczkxv
Своя справа – свій старт: державний грант на бізнес
Власний бізнес – це більше, ніж ідея. Це впевненість у собі, незалежність і можливість реалізувати мрію. А з державною програмою «єРобота» цей шлях стає ближчим і реальнішим, ніж будь-коли.
Є ідея, яка мотивує та надихає – це перший крок до започаткування бізнесу! Але для того, аби цю ідею трансформувати у дієвий процес, необхідні певні знання!
Державна служба зайнятості готова вам допомогти і запрошує на курси цільового призначення за напрямком «Держпрограма «Е-робота». Отримання державного гранту на створення або розвиток бізнесу».
Навчання розпочинається 12 травня 2025 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості і триватиме до 16 травня.
Вимоги до слухачів:
- намір розпочати підприємницьку діяльність;
- освіта – від базової до загальної;
- володіння комп'ютерною технікою на рівні Windows, Word, Excel;
- реєстрація на порталі «Дія».
Не втрачайте шанс реалізувати бізнес-ідею, яка давно чекає на старт!
Не чекай ідеального моменту – створи його сам уже сьогодні!
Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп за посиланням: https://is.gd/A1GYNF
Питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ
#служба_зайнятості #професійне_навчання #
Око безпеки: освоюй методи дрон-розвідки вибухонебезпечних територій
Вибухонебезпечні предмети – це не лише загроза для життя, а й виклик для сучасних фахівців у сфері безпеки. Новітні технології, зокрема дрони, відкривають нові горизонти в обстеженні та моніторингу забруднених територій, дозволяючи діяти швидко, точно та без ризику для людей.
Державна служба зайнятості запрошує вас опанувати інноваційні, актуальні та важливі курси цільового призначення за напрямком «Методи обстеження кордонів територій забруднених вибухонебезпечними предметами, з використанням дронів», які стануть вашим внеском у безпечне майбутнє країни.
Навчання розпочинається 12 травня 2025 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості і триватиме до 23 травня.
Під час курсу ви:
- вивчите основи пілотування безпілотних літальних апаратів;
- ознайомитеся з методами виявлення ВНП (вибухонебезпечних предметів) з повітря;
- здобудете практичні навички планування та проведення аеророзвідки;
- навчитеся обробляти та аналізувати отримані дані для визначення небезпечних зон;
- отримаєте знання про техніку безпеки та нормативні акти у сфері протимінної діяльності.
Ці курси – ваш шанс стати частиною команди, яка змінює життя та зберігає безпеку громадян за допомогою технологій.
Не зволікайте – підніміться над загрозами разом із дронами вже сьогодні!
Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп за посиланням: https://is.gd/A1GYNF
Питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ
#служба_зайнятості #професійне_навчання #
Професійна підготовка безробітних з числа осіб з інвалідністю: які зміни відбулись у законодавстві?
Питання професійної підготовки зареєстрованих безробітних регулюються низкою нормативно-правових актів, у томі числі Законом України “Про зайнятість населення” та Порядком професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (зі змінами).
26 квітня цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477, якою внесені зміни до вказаного Порядку.
Наразі визначено, що професійне навчання безробітних із числа осіб з інвалідністю організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії або експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або індивідуального плану працевлаштування (за наявності).
Заклад освіти створює безробітним із числа осіб з інвалідністю відповідні умови для професійного навчання (диференційований підхід до розроблення освітньої програми, розумне пристосування навчального місця, забезпечення необхідними навчально-методичними матеріалами та інформаційно-комунікаційними технологіями для організації освітнього процесу згідно із законодавством, безперешкодний доступ до будівель, споруд і приміщень закладу освіти відповідно до державних будівельних норм, стандартів і правил тощо).
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://shorturl.at/j8Iro
Все про професійне навчання та його форми читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: https://shorturl.at/qgpzw
#Правовий_порадник_шукача_роботи
Які зміни відбулись у законодавстві з питань професійного навчання учасників бойових дій?
Насамперед нагадаємо, що наразі реалізується експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Порядок його проведення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 (зі змінами).
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477 (набрала чинності 26 квітня 2025 року), серед іншого, внесені зміни до означеного Порядку.
Так, раніше було визначено, що для проходження професійного навчання учасник бойових дій має подати документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіти. Відтепер подається документ про базову середню чи повну загальну середню, чи професійну (професійно-технічну), чи фахову передвищу, чи вищу освіти. Тобто право на участь у проекті здобули і учасники бойових дій, які мають базову середню чи повну загальну середню освіти.
Форма Заяви про направлення на професійне навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості викладена в новій редакції.
Ще одна зміна стосується осіб з інвалідністю внаслідок війни. Ця категорія громадян подає також (окрім інших документів) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації або копію витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та рекомендації (які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю) у зв’язку з прийнятим рішенням експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи, або індивідуального плану працевлаштування (за наявності).
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://shorturl.at/k1BQd
#Правовий_порадник_шукача_роботи
Які зміни внесені до порядку видачі ваучерів?
Нагадаємо, що питання видачі ваучерів унормовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами).
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477 (набрала чинності 26 квітня 2025 року), серед іншого, внесені зміни до вказаного Порядку.
Так, строк для укладення особою договору із закладом освіти збільшено з 90 до 120 днів після видачі ваучера. Викладено в новій редакції форму Заяви про надання ваучера для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці.
Зміни також стосуються переліку документів, які подаються особами з інвалідністю за відсутності підходящої роботи для отримання ваучера. Уточнено, що такі категорії осіб подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та за бажанням – індивідуальну програму реабілітації або копію витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та за бажанням рекомендації (які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю) у зв’язку з прийнятим рішенням експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи або індивідуальний план працевлаштування (за наявності).
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://shorturl.at/nNQEP
Все про ваучер на навчання тут: https://shorturl.at/ZU9Gw
#Правовий_порадник_шукача_роботи
Сила змін: шлях жінок до успіху у нових сферах
Сьогодні жінки активно опановують професії, які раніше вважалися чоловічими. Вони сміливо приймають виклики, демонструють рішучість і досягають високих результатів.
Наразі за сприяння Державної служби зайнятості вмотивовані жінки можуть здобути понад 30 професій. Це стало можливим завдяки реалізації експериментального проєкту, який наразі адмініструє служба зайнятості. До списку входять такі професії: верстатник, водій навантажувача, водій трамвая та тролейбуса, електрогазозварник, монтажник систем утеплення будівель, машиніст екскаватора і крана, оператор верстатів із програмним керуванням, слюсар, столяр, токар, тракторист, фрезерувальник та інші.
Згідно з умовами проєкту, навчання жінок здійснюється на замовлення роботодавців, які зобов'язуються працевлаштувати учасниць після його завершення. Для замовлення навчання роботодавець має звернутися до служби зайнятості. Учасниця проєкту може самостійно обрати заклад освіти з переліку акредитованих закладів, які здійснюють навчання за відповідною професією.
Служба зайнятості відшкодовує витрати на навчання в розмірі до 10 прожиткових мінімумів (станом на сьогодні – 30 280 грн). Якщо вартість навчання перевищує зазначену суму, різницю може оплатити роботодавець або сама учасниця проєкту.
Є бажання взяти участь у екпериментальному проєкті? Звертайтеся до найближчого структурного підрозділу Кіровоградського обласного центру зайнятості. Все про проєкт тут: https://shorturl.at/mUE5v .