ІТ-оператор майбутнього: керуй інформацією - керуй світом!

 

Мрієте працювати з комп’ютерами, програмами та базами даних? Хочете стати тим, хто організовує цифровий простір та тримає все під контролем?

Державна служба зайнятості запрошує вас здобути сучасну та затребувану професію «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Навчання стартує 30 квітня 2025 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Тривалість занять: 7 місяців.

Під час навчання ви опануєте основи роботи з операційними системами, офісними програмами, базами даних і цифровими інструментами, без яких не обходиться жоден сучасний офіс або бізнес. Навички, які ви отримаєте, відкриють шлях до кар’єри в адміністративній, технічній або ІТ-сфері.

Твоя кар’єра в ІТ починається тут: не пропусти шанс стати незамінним спеціалістом у світі цифрових технологій!

Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут:

https://shorturl.at/658nJ

 

#служба_зайнятості #професійне_навчання

 

 

Чи уточнюється актуальність вакансії при видачі направлення на роботу?

Так, уточнюється.

Нагадаємо, що Порядок подання форми звітності                    № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за                        № 565/37901.

Пунктом 1.7 розділу I цього Порядку передбачено, що перед направленням безробітного до роботодавця фахівцем центру зайнятості уточнюється актуальність вакансії.

Таке уточнення проводиться також не рідше ніж двічі на місяць під час особистої зустрічі фахівця центру зайнятості з роботодавцем або шляхом електронної комунікації (мобільним чи фіксованим зв’язком або шляхом надсилання/отримання повідомлення електронною поштою).

Є запитання щодо подання звітності за формою

№ 3-ПН? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/mXGcc

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/ySwuI #Електронний_кадровий_клуб

 

Яким чином роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії?

Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року                № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України                   25 травня 2022 року за № 565/37901.

Пунктом 1.8 розділу I вказаного Порядку передбачено, що роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії шляхом електронної комунікації, зокрема мобільним або фіксованим зв’язком, надсилання повідомлення електронною поштою. Роботодавець може повідомити про таке закриття фахівця центру зайнятості під час особистої зустрічі.

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/eNBUQ Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/VkNVh

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

Чи обовязково у формі звітності № 3-ПН зазначати назву професії відповідно до класифікатора?

 

Так, обов’язково.

Нагадаємо, що у формі звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” професійна назва робіт (професія/посада) зазначається у таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” та у додатку до форми “Відомості про вакансію(ї)”.

Відповідно до пункту 4.1 розділу IV Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901, професійна назва робіт (професія/посада) зазначається згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327.

Примітка. З інформацією щодо користування вказаним класифікатором можна ознайомитися на вебсторінці Міністерства економіки України: https://shorturl.at/wqavu

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/TgJW5 Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/JAb63

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

 

Прокачай свою дистанційну ефективність

        У сучасному світі, де Zoom став новим офісом, а Google Docs переговорною кімнатою, ефективна дистанційна робота не просто навичка, а суперсила.

Тож, Державна служба зайнятості пропонує курси цільового призначення за напрямком «Сучасні цифрові інструменти для ефективної дистанційної роботи». Цей курс створений для тих, хто хоче не просто працювати віддалено, а робити це швидко, злагоджено й результативно.

Навчання проходитиме у режимі онлайн. Його проводитимуть викладачі  Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Старт – 30 квітня 2025 року.

Тривалість занять – 0,2 місяця.

Протягом курсу ви:

- опануєте найкращі цифрові інструменти для командної співпраці, планування, комунікації та управління проєктами (Trello, Notion, Miro, Slack та інші);

- навчитеся створювати зрозумілий цифровий простір для своєї команди;

- дізнаєтесь, як автоматизувати рутинні процеси й зберегти фокус на головному;

- розвинете власну цифрову гнучкість, щоб бути на хвилі будь-яких змін.

Цей курс – must-have для освітян, менеджерів, фрилансерів та всіх, хто хоче вийти на новий рівень дистанційної ефективності.

Є питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ

Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

 

#служба_зайнятості #професійне_навчання

 

 

Освіта для військових: проєкт, що відкриває нові професійні горизонти у цивільному житті

 

Державна служба зайнятості й надалі впроваджує експериментальний проєкт, що передбачає безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. Це реальні можливості для здобуття нових знань, розвитку актуальних навичок і суттєвого підвищення рівня професійної підготовки.

Проєкт спрямований на підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю на ринку праці, що дозволяє їм отримати нові можливості для кар'єрного росту. Навчання проводиться в 8 сучасних центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, що знаходяться в Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Сумах та Івано-Франківську.

На вибір учасників проєкту – близько сотні робітничих професій та понад 400 освітніх програм. Навчальний процес здійснюється досвідченими викладачами, які використовують сучасні методики та підходи, що гарантують якісну підготовку слухачів і відповідність здобутих знань актуальним потребам ринку праці.

Програма пропонує різні форми навчання:

• очну (вдень або ввечері);

• дистанційну;

• дуальну;

• змішану.

Найпопулярніші професії та освітні програми, які обирали учасники: психологія, домедична підготовка, керування БПЛА, підприємництво, бізнес-планування, IT-напрям та водій.

Щоб долучитися до програми, потрібно подати базовий пакет документів:

• посвідчення особи;

• документи про освіту (за наявності);

• реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Особи з інвалідністю повинні також надати довідку МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.

Протягом навчання учасникам бойових дій та особам, які супроводжують людей з інвалідністю І групи, надається безкоштовне проживання, а також компенсується вартість проїзду.

По завершенню навчання видається документ державного зразка.

Заявку можна подати онлайн через сайт Державної служби зайнятості або офлайн e будь-якому центрі зайнятості.

Не втрачайте можливість змінити своє життя! Зробіть крок до майбутнього вже сьогодні!

Довідково. З початку дії програми, а це майже два роки, можливістю підвищити свої професійні навички в рамках проєкту скористалися 24 учасники бойових дій та 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Підвищують свою кваліфікацію в рамках цієї  програми – 28 учасників, а опановують нову професію – 3.

 

 

Чи існують обмеження при розміщенні реклами про вакансії на вебсайті роботодавця?

 

Так, існують.

Насамперед нагадаємо, що Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за                                № 565/37901.

Порядком передбачено, що форма звітності подається до центру зайнятості безумовно – навіть у випадку самостійного укомплектування вакансій (відомості про вакансію в такому випадку не заповнюються). Одним із варіантів такого самостійного укомплектування є розміщення інформації про вакансію на офіційному вебсайті роботодавця. При цьому роботодавці мають додержуватися антидискримінаційних вимог щодо оголошень про вакансії. Так, забороняється в оголошеннях зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя. За порушення порядку розміщення оголошень передбачена відповідальність.

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/of3GJ

Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/WvXZr

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

Які зміни відбулись у законодавстві з питань підтримки підприємництва?

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” затверджено низку порядків, що стосуються підтримки підприємництва.

Вчора, 17 квітня, набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від                 04 квітня 2025 року № 431, якою внесено зміни до 4-х порядків, затверджених вищевказаною постановою № 738.

Так, внесені зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.

За чинними нормами мікрогранти (гранти) не можуть надаватися отримувачам, які здійснюють виробництво та/або реалізацію алкогольних напоїв. Це положення не поширюється на виробництва (без додавання спирту) та/або реалізацію вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових. Постановою № 431 уточнено, що мікрогранти (гранти) можуть надаватися виробникам (реалізаторам) вин виноградних, зокрема ігристих  та газованих.

Щодо грантів змін зазнало також визначення терміну суб’єкта господарювання. Відтепер під ним розуміється фізична особа-підприємець – суб’єкт мікропідприємництва чи малого підприємництва у значенні, наведеному в Господарському кодексі України.

Постанова Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2025 року № 431 можна ознайомитися на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://shorturl.at/Z1sZa

Є питання щодо участі у програмі «Власна справа» та отримання гранту на створення або розвиток бізнесу? Телефонуйте на гарячу лінію обласного центру зайнятості за тел. +38 (093) 478 70 81 або звертайтеся до офісів  підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», що діють в області на базі Кропивницької, Олександрійської, Новоукраїнської та Голованівської філій обласного центру зайнятості.

 

#Підтримка_підприємництва

 

 

Компанія «PolyPlast»: навчання + робота з зарплатнею до 40 тис. грн!

 

Компанія «PolyPlast» у зв’язку з розширенням виробництва запрошує на роботу операторів верстатів з програмним керуванням. Важливою умовою є те, що ця пропозиція доступна як для чоловіків, так і для жінок, які прагнуть знайти перспективну роботу в сучасній сфері виробництва.

Вимоги:

- освіта: професійно-технічна, базова вища, повна вища;

- уміння читати креслення;

- навички роботи з програмою ArtCAM;

- готовність до подальших відряджень закордон орієнтовно на 1-2 місяці.

Для жінок, які не мають відповідних професійних навичок, підприємство у співпраці з Державною службою зайнятості організовує безкоштовне навчання для всіх охочих кандидатів. «PolyPlast» вже подала заявку до Кропивницької філії обласного центру зайнятості, яка працює над добором кандидатів, у т.ч. й для проходження професійного навчання. 

Для поєднання інтересів двох сторін Державна служба зайнятості має вагомий інструмент – експериментальний проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. 

Цю професію безоплатно можуть здобувати за сприяння служби зайнятості й безробітні громадяни, а також учасники бойових дій шляхом участі в експериментальному проєкті з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

Тож, для незайнятих громадян це чудова можливість не лише здобути нову професію, а й отримати перспективну роботу. Для роботодавця – залучити кваліфікованих працівників і досягти нових виробничих потужностей.

Основні завдання після навчання:

- складання програм;

- оброблення деталей із пластику, їхній збір і монтаж;

- обслуговування та налаштування портального верстата з ЧПК.

Умови роботи:

- на період навчання заробітна плата складає 15 000 грн;

- після навчання та стажування заробітна плата складатиме від 20 000 до 40 000 грн;

- графік роботи: з 08:00 до 17:00 год, п'ятиденний робочий тиждень.

Роботодавець гарантує відповідальним працівникам перспективи розвитку та кар’єрного росту. Приєднуйтеся до команди «PolyPlast» та розпочніть кар’єру в сучасному виробництві!

Довідково: Компанія «PolyPlast» – один із найбільших виробників деталей із конструкційних пластмас (UHMWPE, поліацеталь, поліамід, поліпропілен, композитні полімери, поліуретани). Продукція компанії дозволяє модернізувати та вдосконалювати техніку широкого спектру застосування, що відповідає потребам вітчизняних і закордонних виробників. Компанія «PolyPlast» була заснована у 2015 році для підтримки аграрного сектору, але з часом суттєво розширила сферу своєї діяльності, ставши ключовим гравцем у виробничій індустрії.

Все про навчання жінок за експериментальним проєктом читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням: https://surl.li/yofltf

Все про навчання учасників бойових дій тут: https://surl.li/lqqpdc

 

 

Чи зобовязані фізичні особи-підприємці подавати до центрів зайнятості інформацію про вакансії?

 

Так, зобов’язані.

Відповідно до вимог Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затвердженого наказом Міністерства економіки України від                   12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за

№ 565/37901, форму звітності № 3-ПН мають подавати до центрів зайнятості юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, за наявності попиту на робочу силу.

У разі якщо підприємець не має штатного працівника кадрової служби і обирає спосіб укомплектування вакансій за сприяння державної служби зайнятості, ним або фахівцем центру зайнятості під час консультацій з роботодавцем заповнюються відомості про вакансію. Відомості є додатком до форми звітності.

Вся інформація про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та її електронний варіант доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням: https://shorturl.at/zlcl8

Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут:

https://shorturl.at/UGJ3O

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

 

Ти майстер на всі гайки та механізми? Пропонуємо курси

 

Бажаєте стати справжнім профі у слюсарній справі? Державна служба зайнятості запрошує на курси цільового призначення за напрямком «Секрети майстерності слюсарної справи».

Курси стануть вашим першим кроком до впевненості у роботі з інструментом та пристроями, виконання основних слюсарних операцій, складання механізмів та регулювання ними!

Наповнення курсів:

  • основи слюсарної справи;
  • види інструментів та техніка безпеки;
  • техніки обробки металу: різання, шліфування, свердління;
  • практичні лайфхаки досвідчених майстрів;
  • ремонт, монтаж і виготовлення деталей власноруч.

Навчання підходить усім: початківцям, які хочуть опанувати професію, тим, хто працює руками й хоче вдосконалити навички, майстрам-самоучкам, які прагнуть систематизувати знання. Викладачі Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості навчать вас усьому.

Поновивши свої знання та набувши нових навичок, ви з впевненістю зможете застосовувати свої вміння на практиці. Не втрачайте можливість поглибити свій досвід і розширити перспективи професійного розвитку –доєднуйтесь!

Початок - 28 квітня 2025 року.

Тривалість навчання – 0, 2 місяця.

Почніть шлях професійного майстра вже сьогодні!

Нагадуємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані у Державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Є питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ

Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

#служба_зайнятості #професійне_навчання

 

 

Робота Є, знайдемо  її  РАЗОМ!

Бажаєте знайти роботу не виходячи з дому та скористатися допомогою фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів?

Заповнюйте онлайн-анкету «Знайдемо роботу разом» ! Для цього скануйте QR-код або переходьте за посиланням: https://shorturl.at/wupNt 

Залишайте свої контактні дані і з вами обов’язково зв’яжеться фахівець!

Завжди готові вам допомогти!

 

 

Чи зазначається в звітності про вакансії інформація про доступність робочих місць для осіб з інвалідністю?

 

Так, зазначається.

Насамперед нагадаємо, що інформація про попит на робочу силу (вакансії) подається роботодавцем до служби зайнятості за формою № 3-ПН. Зазначена форма звітності затверджена наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за

№ 565/37901.

Роботодавець, повідомляючи про наявність потреби у кадрах, зазначає спосіб укомплектування вакансій – за сприяння Державної служби зайнятості або ж самостійно.

Якщо укомплектування вакансії здійснюється за сприяння служби зайнятості, роботодавець заповнює додаток до звітності “Відомості про вакансію(ї)”. У пункті 2 цього додатку зазначається інформація про доступність робочого місця для особи з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Зокрема, зазначається інформація про наявність зовнішніх сходів з пандусом, паркувального місця для автомобіля особи з інвалідністю, санітарно-гігієнічного приміщення, розрахованого для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зазначення такої інформації у звітності дозволяє працівникам центрів зайнятості інформувати осіб з інвалідністю, які шукають роботу, про інклюзивність будівель, що має підвищувати оперативність укомплектування робочих місць.

Одночасно звертаємо увагу, що при працевлаштуванні осіб з інвалідністю I або II групи роботодавці можуть отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць.

Все про компенсацію – на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут:  https://shorturl.at/8wouO

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

Запровадження власного бізнесу з молодіжним мікрогрантом!

 

Молоді українці можуть скористатися унікальною можливістю отримати підтримку для реалізації своїх бізнес-ідей через молодіжний грант у рамках програми Власна справа /грант/.

Це урядова грантова програма, що адмініструється Державною службою зайнятості та надає фінансову допомогу для створення або розвитку бізнесу. Вона є чудовою можливістю для молодих підприємців отримати стартовий капітал для втілення своїх ідей. З початку реалізації молодіжного гранту (вересень 2024 року) вже було започатковано понад 200 нових бізнесів. Програма надає фінансову підтримку на перших етапах розвитку підприємства, зокрема на закупівлю обладнання, оренду приміщень та інші необхідні витрати для запуску стартапу. Це чудова можливість для тих, хто має ідеї, але потребує стартового капіталу для їх реалізації.

Умови участі в програмі прості: гранти надаються молоді віком від 18 до 25 років, які мають чітке бачення свого бізнес-проєкту і готові до його реалізації. Можна отримати до 150 000 грн без вимоги створення робочих місць, досить лише зареєструватися як ФОП. Через три роки учасники можуть повторно подати заявку на мікрогрант у розмірі 250 000 грн, якщо вони створять хоча б два нових робочих місця.

Щоб отримати грант, необхідно пройти кілька простих етапів: сформувати заяву та бізнес-план (форму та пояснення щодо заповнення можна знайти за посиланням: https://surl.li/vaxfxj); подати документи через портал «Дія»; пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості; дочекатися рішення від ДСЗ (повідомлення щодо результатів надійде в особистий кабінет у «Дії»); укласти договір мікрогранту та відкрити рахунок.

Переможці грантової програми «Власна справа» доводять, що молодіжне підприємництво  це не лише класичні бізнес-моделі, а й новаторські ідеї, що відповідають сучасним тенденціям та роблять внесок у розвиток місцевих громад. Вони відкривають спортклуби, кав’ярні, пекарні, грумінг-салони, зоомагазини, а також подкаст-студії.

Програма «Власна справа»  це не тільки фінансова підтримка, а й шанс для молодих людей реалізувати свої ідеї в бізнесі, створювати нові робочі місця і робити свій внесок у розвиток економіки та країни в цілому.

Не втрачайте унікальну можливість! Більше про програму за посиланням: https://surl.li/wkhhbm

Ви проживаєте на Кіровоградщині і у вас є питання щодо запровадження власного бізнесу? За детальною інформацією звертайтесь за номером телефону +38 (093) 478 70 81.

Бажаєте проконсультуватися щодо урядової програми «єРобота» та інших програм підтримки підприємництва в регіоні – звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», детальніше за посиланням: https://surl.li/ypnqtk

Чи можуть фахівці центру зайнятості допомогти роботодавцю в заповненні відомостей про вакансію?

 

Так, можуть.

Відповідно до пункту 5.1 розділу V Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22 (набирає чинності 07 липня 2022 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за                                № 565/37901, відомості про вакансію заповнюються фахівцем центру зайнятості під час проведення консультацій з роботодавцем. Такі консультації проводяться під час особистої зустрічі фахівця з роботодавцем, шляхом електронної комунікації, надсилання/отримання повідомлень електронною поштою. Відомості про вакансію можуть заповнюватись роботодавцем самостійно.

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» - на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/Jd7i0

Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/69Nvp

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

 

Понад 600 нових робочих місць створили переможці грантової програми «єРобота»

 

Попри виклики воєнного часу, українські підприємці тримають економічний фронт і створюють нові можливості для тих, хто шукає роботу.

Втілення бізнес-ідей у реальність та розширення можливостей зайнятості населення стає можливим завдяки грантовій програмі «Власна справа», яку адмініструє Державна служба зайнятості. Ця програма підтримує стартапів, малий і середній бізнес, а її головною умовою є створення нових робочих місць.

З моменту запуску програми в липні 2022 року, понад 430 жителів області стали переможцями грантової програми «Власна справа», серед яких 27 внутрішньо переміщених осіб.

Підприємці започатковують бізнес-ідеї, які охоплюють майже всі сфери економіки. Є й креативні приклади, як-от розведення осетрів, креветок, створення зооготелів та виробництво крафтових виробів. Це лише кілька прикладів того, як гранти сприяють розвитку унікальних напрямів діяльності.

Загалом, завдяки програмі створено 630 нових робочих місць, найбільше з них у сфері громадського харчування, сфері послуг та роздрібній торгівлі.

У вас є бізнес ідея і ви плануєте відкрити власну справу або ж маєте на меті розширити діючий бізнес, а ще орієнтуєтесь на створення нових робочих місць? Скористайтеся урядовою програмою «єРобота» та отримайте мікрогрант/грант  задля досягнення поставлених цілей.

 

 

 

 

 

 

Чи задіяні центри зайнятості у питаннях підвищення рівня економічної безбарєрності?

Так, задіяні.

Насамперед зазначимо, що 11 квітня 2025 року оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 294-р, яким викладено в новій редакції Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (далі – Стратегія). Перший текст Стратегії був схвалений урядовим розпорядженням від 14 квітня 2021 року № 366.

Одним із напрямів оновленої Стратегії є напрям 6 Економічна безбарєрність”. Візією цього напряму є те, що всі громадяни незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я мають умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємницькою діяльністю чи само зайнятості.

Визначено 2 ключові проблеми:

  • потенціал підприємницької діяльності та самозайнятості не використовується повною мірою для забезпечення економічної свободи цільових груп Стратегії;
  • існує ряд обмежень та бар’єрів, які не дозволяють різним суспільним групам бути активними на ринку праці.

Визначено 2 стратегічні цілі:

  • кожній людині доступне провадження підприємницької діяльності та забезпечення самозайнятості;
  • кожна людина незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я має доступ до працевлаштування та можливості для роботи.

Додатком до Стратегії є Показники результативності реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.                  З питань економічної безбар’єрності визначено декілька показників що мають безпосереднє відношення до діяльності центрів зайнятості.

Так, на рівні 29% - 31% (з 2025 року по 2029 рік) визначено показник частки працевлаштованих за сприяння Державної служби зайнятості зареєстрованих безробітних внутрішньо переміщених осіб. Показник частки працевлаштованих учасників бойових дій визначено величиною від 19% до 21% (у відповідних роках).

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 294-р  можна переглянути на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://shorturl.at/6nyLO

 

#Правовий_порадник_шукача_роботи

 

 

Легальне працевлаштування: надійні та перевірені вакансії від Державної служби зайнятості

 

Єдиний портал вакансій налічує близько 250 тисяч пропозицій роботи і оновлюється щодня: з’являється близько 20 тисяч нових робочих місць. Одна з ключових переваг – вакансії в Державній службі зайнятості перевірені і можна бути впевненим, що майбутній працівник буде захищений відповідно до всіх норм чинного законодавства.

В той же час у соцмережах останнім часом все частіше пропонуються варіанти заробітку, які зрештою виявляються фейковими, більше того — незаконними, і можуть призвести до 15 років позбавлення волі.

За даними Національної поліції України, чимало людей в пошуках «легких грошей» шукають пропозиції роботи на сумнівних каналах та сторінках у соцмережах. У кращому випадку це може закінчитися тим, що неоформлений офіційно працівник не отримає обіцяної виплати. У більш складній ситуації можна натрапити на осіб, які співпрацюють з російськими спецслужбами. За їхніми інструкціями шукача роботи можуть спонукати до вчинення кримінального злочину, що вже матиме серйозні наслідки.

У поточному році за три місяці співробітники підрозділів Нацполіції спільно з СБУ задокументували 26 кримінальних проваджень за статтею 258 КК України, тобто терористичний акт. Всі ці злочини вчинялися за сприяння зловмисників, які причетні до російських спецслужб. Таким «працівникам» за певну суму пропонували підпалити автомобіль українських військовослужбовців чи доставити невідомий пакет в держустанову. Подібні випадки можуть призводити не лише до пошкодження майна, але й до загибелі людей, а санкція інкримінованої статті передбачає до 15 років позбавлення волі.

За даними Нацполіції торік за таку «роботу» правоохоронці відкривали кримінальні провадження за шпигунство, диверсію та умисне знищення або пошкодження майна. Загалом затримано понад 300 українців, які обрали для себе таку незаконну діяльність.

Звертаємо увагу: часто пропозиції подібного заробітку можуть стосуватися дітей, підлітків, молоді. Державна служба зайнятості також пропонує варіанти неповної зайнятості, де роботодавця верифіковано, а робота буде мати законний характер.

Окремо варто відзначити послуги з доставки пакунків, посилок та передач. Пошта та кур’єрська доставка завжди перевіряє свої відправлення на вміст заборонених отруйних, легкозаймистих чи вибухових речовин. Водночас, залучення до протиправної діяльності таксистів, провідників потягів, водіїв, які шукають автомобільних попутників за допомогою офіційних сайтів, може нести потенційну небезпеку. Тому не варто перевозити невідомі пакунки, які немає можливості перевірити.

Пам’ятайте, під час повномасштабної збройної агресії країни-ворога проти України важливо, шукаючи роботу, обирати її відповідально.

Шукаєте роботу на Кіровоградщині? Звертайтеся до Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (066) 581 87 84. 

Інші вакансії, актуальні на ринку праці, доступні на вебресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості: https://cutt.ly/qKFhLXK та Єдиному порталі вакансій: https://www.dcz.gov.ua/job

Бажаєте знайти роботу, не виходячи з дому, скористатися допомогою фахівців служби зайнятості? Заповніть онлайн-анкету «Знайдемо роботу разом» за посиланням: https://shorturl.at/PjzwO  Державна служба зайнятості готова вам допомогти!

 

 

Чи можуть роботодавці в інформації про вакансії зазначати інформацію щодо наявності у претендента певних особистісних компетенцій?

 

Так, можуть.

У пункті 1.11 Відомості про вакансію(ї) форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” передбачена можливість зазначення інформації про особистісні компетенції (особисті якості, характеристики). Така інформація викладається у довільній формі. Також може буде проставлена відмітка Без вимог.

Ознайомитись з інформацією про найбільш затребувані уміння та навички працівників можна на вебсторінці Національного агентства кваліфікацій, посилання тут: https://shorturl.at/BK2Ob Все про форму звітності № 3-ПН читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: https://shorturl.at/v5RN2

Є питання щодо заповнення чи подачі форми звітності № 3-ПН чи інших форм? Заходьте за посиланням: https://shorturl.at/41NAn або звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://surl.li/

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

 

 

 

Запровадження власного бізнесу з молодіжним мікрогрантом!

 

Молоді українці можуть скористатися унікальною можливістю отримати підтримку для реалізації своїх бізнес-ідей через молодіжний грант у рамках програми Власна справа /грант/.

Це урядова грантова програма, що адмініструється Державною службою зайнятості та надає фінансову допомогу для створення або розвитку бізнесу. Вона є чудовою можливістю для молодих підприємців отримати стартовий капітал для втілення своїх ідей. З початку реалізації молодіжного гранту (вересень 2024 року) вже було започатковано понад 200 нових бізнесів. Програма надає фінансову підтримку на перших етапах розвитку підприємства, зокрема на закупівлю обладнання, оренду приміщень та інші необхідні витрати для запуску стартапу. Це чудова можливість для тих, хто має ідеї, але потребує стартового капіталу для їх реалізації.

Умови участі в програмі прості: гранти надаються молоді віком від 18 до 25 років, які мають чітке бачення свого бізнес-проєкту і готові до його реалізації. Можна отримати до 150 000 грн без вимоги створення робочих місць, досить лише зареєструватися як ФОП. Через три роки учасники можуть повторно подати заявку на мікрогрант у розмірі 250 000 грн, якщо вони створять хоча б два нових робочих місця.

Щоб отримати грант, необхідно пройти кілька простих етапів: сформувати заяву та бізнес-план (форму та пояснення щодо заповнення можна знайти за посиланням: https://surl.li/vaxfxj); подати документи через портал «Дія»; пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості; дочекатися рішення від ДСЗ (повідомлення щодо результатів надійде в особистий кабінет у «Дії»); укласти договір мікрогранту та відкрити рахунок.

Переможці грантової програми «Власна справа» доводять, що молодіжне підприємництво  це не лише класичні бізнес-моделі, а й новаторські ідеї, що відповідають сучасним тенденціям та роблять внесок у розвиток місцевих громад. Вони відкривають спортклуби, кав’ярні, пекарні, грумінг-салони, зоомагазини, а також подкаст-студії.

Програма «Власна справа»  це не тільки фінансова підтримка, а й шанс для молодих людей реалізувати свої ідеї в бізнесі, створювати нові робочі місця і робити свій внесок у розвиток економіки та країни в цілому.

Не втрачайте унікальну можливість! Більше про програму за посиланням: https://surl.li/wkhhbm

Ви проживаєте на Кіровоградщині і у вас є питання щодо запровадження власного бізнесу? За детальною інформацією звертайтесь за номером телефону +38 (093) 478 70 81.

Бажаєте проконсультуватися щодо урядової програми «єРобота» та інших програм підтримки підприємництва в регіоні – звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», детальніше за посиланням: https://surl.li/ypnqtk

Фото без опису