Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали.

 

Грант для ветеранів та членів їхніх сімей

Уряд розширює проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів. Відсьогодні учасники бойових дій або їхні дружини чи чоловіки та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть заповнити і подати заяву на такі програми: 250 тис грн за умови створення одного робочого місця. Подати заявку можуть лише ветерани. 500 тис грн за умови створення двох робочих місць. Програма покриває до 70% вартості проєкту. Подати заявку може чоловік або дружина учасника чи учасниці бойових дій. 1 млн грн за умови створення чотирьох робочих місць, два з яких мають зайняти учасники бойових дій. Програма покриває 70% вартості проекту. Подати заявку може ветеран-ФОП. Детальніше https://is.gd/q851IG  Подати заяву на грант для ветеранів та членів їх сімей можна прямо зараз https://is.gd/3F48xH


У яких випадках допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї не повертається?

 

За загальним правилом Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397 (із змінами, далі - Порядок), допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою і підлягає повернення протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання.

Водночас, згідно з пунктом 15 Порядку, фінансова допомога не повертається, якщо особою:

за трирічний період з дати отримання фінансової допомоги сплачено податки, збори (обов’язкові платежі) і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги;

у перший рік з дати отримання фінансової допомоги працевлаштовано за направленням державної служби зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки.

Рішення про неповернення фінансової допомоги приймається комісією за результатами перевірки виконання особою умов, зазначених у Порядку.

Покрокова інфографіка отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям та документами, які регламентують її надання, за посиланням http://surl.li/fdgpc

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

#ДСЗ #Підтримка_підприємництва


У якому розмірі надаються гранти на створення бізнесу учасникам бойових дій?

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286, серед іншого, внесено зміни до урядової постанови від 21 червня 2022 року     № 738 та затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі - Порядок). Ці зміни набрали чинності 10 квітня 2023 року.

Пунктом 4 Порядку встановлено, що розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не перевищує:

250 тис. грн для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни або для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа-підприємець, у разі зобов’язання створити одне робоче місце після отримання гранту та працевлаштувати одного найманого працівника на умовах, визначених Порядком;

500 тис. грн для дружини (або чоловіка) учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни у разі зобов’язання створити два робочих місця після отримання гранту та працевлаштувати двох найманих працівників на умовах, визначених Порядком;

1000 тис. грн для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа-підприємець, строк реєстрації якої становить не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту, у разі зобов’язання створити чотири робочих місця після отримання гранту та працевлаштувати чотирьох найманих працівників на умовах, визначених Порядком, з яких не менше двох є учасниками бойових дій та/або особами з інвалідністю внаслідок війни.

З іншою інформацією щодо Порядку можна ознайомитись на урядовому вебпорталі http://surl.li/fxupr

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном  (0522) 32 17 68.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград  https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Які зміни у законодавстві з питань підтримки підприємництва набрали чинності 10 квітня поточного року?

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286 внесено зміни до урядових постанов від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” та від 12 жовтня 2022 року № 1156 “Деякі питання фінансування підтримки малого та середнього бізнесу”. У частині змін до порядків, затверджених постановою № 738, постанова № 286 набрала чинності 01 квітня 2023 року.

Постановою № 286 внесено ще одні зміни до постанови № 738, а саме затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі – Порядок надання грантів). Ці зміни набрали чинності 10 квітня 2023 року. Також у цей день набрали чинності зміни до постанови № 1156 в частині Порядку використання коштів з рахунка “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу”. Його норми приведені у відповідність із Порядком надання грантів.

Зазначимо, що Порядок надання грантів передбачає 2 джерела коштів – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та кошти, що надходять на рахунок “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу” Міністерства економіки України, відкритий у Національному банку України, на який зараховуються внески від фізичних та юридичних осіб приватного та/або публічного права у національній та іноземній валюті як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки.

Інша інформація щодо Порядку надання грантів на вебпорталі Міністерства економіки України за посиланням  http://surl.li/gbjjk

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном  (0522) 32 17 68.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград  https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи може бути продовжена виплата компенсації у разі звільнення працівника за угодою сторін?

Так, може.

Питання продовження виплати компенсації врегульовані нормами Закону України “Про зайнятість населення” та Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124.

Вказаними нормативними актами передбачено, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (за угодою сторін), сума виплачених коштів повертається в повному обсязі, крім випадку, коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа осіб, які належать до категорії, відповідно до якої була призначена компенсація, її виплата продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Виплата компенсації зберігається у разі, коли строк працевлаштування іншого зареєстрованого безробітного на місце звільненого працівника не перевищує 60 календарних днів.

Тривалість виплати компенсації та строк працевлаштування обчислюються сумарно з дати працевлаштування першого працівника, враховуючи строки виплаченої компенсації та перерви між працевлаштуванням безробітних.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 тут http://surl.li/fcfnt

Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

#Електронний_кадровий_клуб #служба_зайнятості


#Підтримка_підприємництва: які зміни відбулись у законодавстві

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” було затверджено 3 порядки

  • Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу,
  • Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства,
  • Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

До зазначених порядків були внесені відповідні зміни. Інформація про них розміщувалась на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook.

Наразі буде йти мова про чергові зміни. Тож урядовою постановою від 30 березня 2023 року № 286 затверджено зміни до постанови “Деякі питання надання грантів бізнесу”. Також внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1156 “Деякі питання фінансування підтримки малого та середнього бізнесу”.

У частині змін до постанови № 738 зазначимо, що вони стосуються трьох вищевказаних порядків. Також затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.

Постанова № 286 набрала чинності 01 квітня 2023 року, крім її норм, які стосуються Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей та змін до постанови № 1156. Ці зміни наберуть чинності 10 квітня 2023 року.

До Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства Державна служба зайнятості має опосередковане відношення. Водночас слід зазначити, що добір працівників на робочі місця, які створюються внаслідок отримання цих грантів, може здійснюватися за сприянням служби.

Інформація про зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей буде розміщена на нашій сторінці найближчим часом під рубрикою #Підтримка_підприємництва

Вже зараз можна ознайомитись з текстом постанови Кабінету Міністрів України на урядовому вебпорталі http://surl.li/gaosn

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

#ДСЗ #Підтримка_підприємництва


 

Отримання роботодавцем компенсації: який строк подачі документів

Заява про отримання компенсації подається роботодавцем до центру зайнятості протягом 2-х місяців з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Це питання врегульовано пунктом 16 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (постанова за посиланням http://surl.li/fcfnt ).

Вказаний строк стосується як компенсації у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, так і компенсації у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці.

З інформацією щодо отримання компенсації можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/fcfnt

Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


 

Які зміни внесені до порядку надання мікрогрантів?

 

Нагадаємо, що Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від  21 червня 2022 року № 738. До нього вже внесено декілька змін. Нові зміни внесені урядовою постановою від 30 березня 2023 року № 286 (у частині змін до Порядку постанова набрала чинності 01 квітня 2023 року).

Змінами до Порядку визначено, серед іншого, що:

  • надання мікрогрантів може здійснюватися разом з державною підтримкою, яка може надаватися відповідно до законодавства місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, військовими адміністраціями на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • АТ “Ощадний банк” не буде здійснювати оцінку бізнес-плану отримувача (продовжує перевірку його ділової репутації та перевіряє відомості, зазначені у заяві отримувача);
  • у разі призову отримувача на військову службу під час мобілізації, що підтверджується відповідними документами та заявою на ім’я керівника регіонального центру зайнятості, виконання обов’язкової умови договору мікрогранту тимчасово зупиняється та продовжується після демобілізації отримувача.

З іншим змінами до Порядку можна ознайомитись на урядовій вебсторінці http://surl.li/gaosn

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості