Новини служби зайнятості з 05.02.2025 по 12.02.2025
ТОП-5 найзатребуваніших на Кіровоградщині вакансій
Ви шукаєте роботу? Пропонуємо переглянути ТОП-5 найбільш актуальних вакансій у Кіровоградській області:
- водії автотранспортних засобів – 100 вакансій (заробітна плата від 8 000 до 21 000 грн);
- лікарі різного профілю – 95 вакансій (заробітна плата від 8000 до
25 000 грн);
- спеціалісти державної служби (місцевого самоврядування) – 51 вакансія (заробітна плата від 8000 до 18 760 грн);
- підсобні робітники – 45 вакансій (заробітна плата від 8000 до 19 000 грн);
- бухгалтери – 45 вакансій (заробітна плата від 8000 до 24 750 грн).
Загалом, станом на 05 лютого цього року у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості налічується майже 1700 пропозицій роботи.
Вакансії передбачають належні умови праці, професійний розвиток і реалізацію.
Вакансії, актуальні на ринку праці, доступні на вебресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості: http://surl.li/uennla та Єдиному порталі вакансій: http://surl.li/aqjryl.
Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за деталями звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp.
Навчаймося разом на оператора котельні!
Бажаєте здобути досвід роботи в енергетичній сфері або стати частиною професійної команди? Ми шукаємо саме вас!
«Оператор котельні» – саме за цією професією на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості 17 лютого 2025 року стартує професійне навчання.
Заняття триватимуть 2,5 місяці.
Управління і контроль за роботою котлів, котельних установок та супутнього обладнання; забезпечення безперебійної роботи котельні в межах встановлених параметрів; проведення технічного обслуговування та ремонтів котельного обладнання – саме ці знання та вміння ви опануєте разом з кваліфікованими й досвідченими викладачами центру.
Перелік інших ліцензованих професій та спеціальностей, які можна здобути на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, доступний за посиланням: http://surl.li/fidpuk
Графік навчання на лютий поточного року тут: http://surl.li/aprdfm
Деталі організації професійного навчання дізнавайтеся у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Кіровоградський обласний центр зайнятості
У якому розмірі здійснюється оплата вартості навчання за експериментальним проєктом в 2025 році?
Наразі, під експериментальним проєктом мається на увазі проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302.
Пунктом 17 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого вказаною урядовою постановою, передбачено, що направленням на професійне навчання гарантується оплата обласним центром зайнятості закладу професійної (професійно-технічної) освіти вартості професійного навчання в розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на дату прийняття рішення про його видачу.
Якщо вартість професійного навчання перевищує зазначений розмір, різниця вартості професійного навчання може бути оплачена особою самостійно або роботодавцем, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
З 01 січня 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 3028 грн – відповідно оплата вартості навчання не може перевищувати в 2025 році 30280 грн.
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 та затверджений нею Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: https://surl.li/gdseit
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи передбачається підтримка ветеранського бізнесу в умовах воєнного стану?
Так, передбачається.
Нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 року № 1209-р схвалено Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та затверджено операційний план заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року. Серед іншого, ці документи передбачають забезпечення реалізації грантових програм підтримки для започаткування ветеранського бізнесу, впровадження програм супроводу для започаткування ветеранами/ветеранками та членами їх сімей власної справи.
Практична складова підтримки реалізується через грантову програму, що супроводжується Державною службою зайнятості, та програмою підтримки, що супроводжується Українським ветеранським фондом. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 256 було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду.
Урядовою постановою від 21 січня 2025 № 53 (набрала чинності 22 січня 2025 року) вищевказану постанову № 256 визнано такою, що втратила чинність, та затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення діяльності підприємств, установ та організацій Міністерства у справах ветеранів. Цей Порядок передбачає, що одним із напрямків спрямування відповідних державних коштів є надання ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей таких осіб і членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України бюджетних грантів у формі фінансової підтримки для реалізації проєктів, які за результатами конкурсного відбору визначені переможцями та спрямовані на, серед іншого, підтримку підприємницької діяльності ветеранів та сприяння в їх працевлаштуванні.
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 256 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://surl.li/adutij
Все про грантові програми читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/yaecln
Є питання щодо отримання мікрогрантів/грантів? Звертайтеся на гарячу лінію обласного центру зайнятості (тел. +38 (093) 478 70 81) або до офісів підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», що діють в області на базі Кропивницької, Олександрійської, Новоукраїнської та Голованівської філій обласного центру зайнятості.
#Підтримка_підприємництва
Навчання на перспективу: 3D-моделювання відкриває новий простір
Мрієте стати «профі» у сучасній і перспективній професії IT-сфери, але не визначились в якій саме? Зупиніться на 3D-графіці, адже це найбільш перспективна галузь комп’ютерного дизайну. Аніматори, візуалізатори, моделери та інші 3D-фахівці постійно затребувані у сфері реклами, створенні візуальних ефектів ігрової, ювелірної та багатьох інших індустрій.
Базові поняття тривимірної комп’ютерної графіки, моделювання графічних об’єктів, основи створення анімації, постобробка візуалізованих зображень, будова, види та налаштування 3D-принтерів, робота з різними видами пластику для 3D-друку, робота зі слайсерами, способи формування об’ємних фігур – це та багато іншого ви опануєте, пройшовши курси цільового призначення за навчальною програмою «Створення об’єктів 3D-графіки».
Наразі формується група слухачів для навчання, яке проводитимуть викладачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Лише за 2 місяці ви освоїте сучасний напрямок у IT-сфері.
Форма навчання – очно-дистанційна.
Не обмежуйте себе! Проходження курсів дає різноманітні варіанти для реалізації своїх знань та умінь. Варто лише обрати пріоритетний напрямок діяльності. Тож зробіть перший крок, щоб знайти своє місце під сонцем, творіть магію тривимірної графіки і ставайте кваліфікованим фахівцем з 3D-моделювання.
Стартуємо вже скоро.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis
Чи приймають участь центри зайнятості у заходах з професійної адаптації ветеранів війни?
Так, приймають.
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року за № 432 (зі змінами) затверджено Порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
У реалізації окремих питань вказаного Порядку задіяна служба зайнятості. Так, особам, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, надаються профорієнтаційні послуги.
Також фахівці служби зайнятості двічі на рік інформують структурні підрозділи, на які покладені функції з питань ветеранської політики, районних держадміністрацій, виконавчих органів міських рад про професії/спеціальності, що користуються попитом на ринку праці, з урахуванням можливостей працевлаштування осіб з інвалідністю.
Примітка. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 року за № 307. Урядовою постановою від 21 січня 2025 року № 62 (набрала чинності 24 січня 2025 року) зазначена постанова № 307 визнано такою, що втратила чинність, і затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з підтримки та допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та членам родин загиблих. Цей Порядок передбачає спрямування бюджетних коштів, серед іншого, на здійснення заходів із професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, а також на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування інших категорій осіб.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за цим напрямом є структурні підрозділи, на які покладені функції з питань ветеранської політики, обласних та районних військових адміністрацій, виконавчих органів міських, селищних, сільських рад.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 січня 2025 року № 62 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: https://surl.li/djlasf
Є питання щодо професійної адаптації на ринку праці? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
#Правовий_порадник_шукача_роботи
Ви бухгалтер і це ваше покликання? Роботодавці Кіровоградщини чекають на вас!
Сьогодні роботодавці Кіровоградщини потребують понад 30 працівників за професією «бухгалтер». Заробітну плану підприємці регіону пропонують від 8000 до 24 750 грн.
Найбільше чекають таких фахівців роботодавці з Кропивницього.
Цей фах є одним з найважливіших у сфері управління фінансами. Професія включає в себе не лише роботу з числами та фінансовими звітами, а й аналіз економічної діяльності підприємства, що дозволяє приймати обґрунтовані управлінські рішення.
Професія бухгалтера приваблює своєю різноманітністю та важливістю в бізнес-процесах компанії. Бухгалтерія стимулює розвиток логічного мислення, вчить ретельно планувати та контролювати не тільки фінанси компанії, але й особистий бюджет. До того ж, працюючи бухгалтером, ви будете постійно знаходитись в процесі навчання й розвитку власних компетенцій.
Водночас ця професія гарантує стабільність в роботі і затребуваність на ринку праці: попит на кваліфікованих фахівців завжди високий.
Тож якщо ви маєте аналітичні й організаційні навички, розумієте «мову фінансів» та замислюєтесь про кар’єрний розвиток – не втрачайте можливості отримати роботу і можливості професійного становлення!
Довідково. Якщо ж ви плануєте опанувати цю затребувану й провідну професію сьогодення, запрошуємо на навчання, яке ви можете пройти в одному з центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості! Звертаємо вашу увагу: для безробітних громадян, які зареєстровані у Державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За детальною інформацією ви можете звернутись до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.
Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Вмій гарно продавати і гроші гарні мати!
Якщо ви бажаєте розвиватися в сфері роздрібної торгівлі, пропонуємо навчання за професією, яка є однією з найбільш затребуваних на ринку праці.
Запрошуємо на курс «Продавець непродовольчих товарів (ІІІ розряд)». Протягом навчання майбутні продавці зможуть освоїти усі тонкощі фаху та отримати цінні навички для роботи у магазинах та торгових точках.
Навчання стартує 24 лютого 2025 року і проходитиме на бaзi Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Тривалість занять – 4,5 місяці.
Якщо ви відповідальні, комунікабельні та мотивовані, а ще пройдете професійне навчання за сприяння служби зайнятості – робота вам гарантована!
Не зволікайте і навчайтеся! Є інші питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути тут: https://is.gd/A1GYNF
#служба_зайнятості #професійне_навчання
Чи передбачається підтримка підприємництва через мікрогранти в 2025 році?
Так, передбачається.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2025 року № 102 (набрала чинності 04 лютого 2025 року) затверджено бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2025 рік.
Передбачено фінансування програм підтримки підприємництва у розмірі 6,75 млрд грн. Кошти спрямовуватимуться на фінансування мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Також будуть фінансуватися ветеранські гранти та гранти щодо виробництва переробної промисловості.
Постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2025 року № 102 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: https://surl.li/bswymi
Все про грантові програми читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/yaecln
Є питання щодо отримання мікрогрантів/грантів? Звертайтеся на гарячу лінію обласного центру зайнятості (тел. +38 (093) 478 70 81) або до офісів підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», що діють в області на базі Кропивницької, Олександрійської, Новоукраїнської та Голованівської філій обласного центру зайнятості.
#Підтримка_підприємництва
3D-інноваційний курс: чекаємо на тебе!
Мрієте стати «профі» у сучасній і перспективній професії IT-сфери, але не визначились в якій саме? Зупиніться на 3D-графіці, адже це найбільш перспективна галузь комп’ютерного дизайну. Аніматори, візуалізатори, моделери та інші 3D-фахівці постійно затребувані у сфері реклами, створенні візуальних ефектів ігрової, ювелірної та багатьох інших індустрій.
Базові поняття тривимірної комп’ютерної графіки, моделювання графічних об’єктів, основи створення анімації, постобробка візуалізованих зображень, будова, види та налаштування 3D-принтерів, робота з різними видами пластику для 3D-друку, робота зі слайсерами, способи формування об’ємних фігур – це та багато іншого ви опануєте, пройшовши курси цільового призначення за навчальною програмою «Створення об’єктів 3D-графіки».
Наразі формується група слухачів для навчання, яке проводитимуть викладачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Лише за 2 місяці ви освоїте сучасний напрямок у IT-сфері.
Форма навчання – очно-дистанційна.
Не обмежуйте себе! Проходження курсів дає різноманітні варіанти для реалізації своїх знань та умінь. Варто лише обрати пріоритетний напрямок діяльності. Тож зробіть перший крок, щоб знайти своє місце під сонцем, творіть магію тривимірної графіки і ставайте кваліфікованим фахівцем з 3D-моделювання.
Стартуємо вже скоро.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis
Чи може професійна адаптація ветеранів війни відбуватися шляхом підготовки водіїв?
Так, може.
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року за № 432 (із змінами) затверджено Порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 8 Порядку професійна адаптація – це заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, що здійснюються шляхом:
- підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією, у тому числі підвищення кваліфікації за освітніми програмами/робочими освітніми програмами;
- отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
- отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2025 року № 126 (набрала чинності 11 лютого 2025 року) внесено зміни до Порядку. Зокрема, визначено, що ще одним шляхом реалізації професійної адаптації є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів акредитованих в установленому законодавством порядку закладами.
Особам, які бажають пройти професійну підготовку, слід враховувати, що відповідно до пункту 7 Порядку умовами забезпечення професійної адаптації є:
- відповідність навчання за актуальними на ринку праці професіями (спеціальностями), що користуються попитом на ринку праці;
- наявність підстав для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;
- наявність вакансій, на які потенційно може бути працевлаштована особа за результатами професійної адаптації.
Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2025 року № 126 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: https://surl.li/ernvyp
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.
Контакти тут: http://surl.li/pacfp
#Правовий_порадник_шукача_роботи