Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали :

Ти як?: відновлюємо свій психофізичний стан через техніку «4 стихії»

«Знаєте, як в літаку діють при надзвичайних подіях? Кисневу маску одягають спочатку на себе, а потім – на того, хто поруч. Так само має бути і при надзвичайних стресових подіях поза літаком. Щоб опанувати ситуацію, потрібно в першу чергу попіклуватися про себе. Інакше професійної допомоги потребуватимуть уже двоє людей…» – саме так розпочала профконсультаційний груповий захід Вікторія Фалєєва, фахівчиня Олександрійської філії обласного центру зайнятості.

Насамперед фахівчиня нагадала, що наразі у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» фахівці державної служби зайнятості проводять тренінги під назвою «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях». У програмі таких тренінгів – низка вправ та інструментів, що допоможуть полегшити тривогу та інші інтенсивні емоції, отримані у стресових ситуаціях.

Тож запропонувала виконати вправу «4 стихії». Їх мета – опанування  групи технік, спрямованих на керування певними процесами в людини, аби поліпшити самопочуття; відновлення контролю за власним тілом, зниження впливу стресової події та, як наслідок, відновлення здатності активно діяти й приймати рішення.

Вона повідомила, що ця вправа підходить як для дітей і дорослих, які знаходяться у кризовій ситуації, так і для зняття тривоги.

Присутні ознайомилися з усіма кроками цієї вправи. Фахівчиня наголосила, що дуже важливо дотримуватися правильної послідовності: повітря, вода, земля, вогонь.

Крок 1. Стихія «Повітря». Завдання: нормалізувати дихання.

Крок 2. Стихія «Вода». Завдання: знизити рівень тривоги.

Крок 3. Стихія «Земля». Завдання: «заземлитися», відчути своє тіло.

Крок 4. Стихія «Вогонь». Завдання: вийти в усвідомленість, «увімкнути» голову, активізувати кору головного мозку.

Оскільки захід проводився у режимі онлайн, усі його учасники мали змогу пройти всі стихії та переконатися в їх дієвості. 

Зворотний зв’язок щодо проведеного заняття – це обов’язковий сегмент тренінгу. Зі слів учасників заходу, найбільше їм сподобалась практична вправа, що проводилася у форматі стихії «Земля», – «Обійми метелика». Це видозмінений варіант обіймів, що допомагає відновити внутрішній спокій. Людині потрібні обійми, щоб вона відчувала себе щасливою, а отже і здоровою. Вправа відволікає та дозволяє сконцентруватися на її виконанні.

На звершення тренінгу кожен учасник склав власну «Валізу в дорогу» та отримав домашнє завдання – застосовувати отримані техніки на релаксацію, з якими ознайомилися на тренінгу, а також у період пошуку роботи знайти заняття, яке б відвертало від негативних емоцій. Після виконання таких вправ учасники заходів зможуть краще управляти  рівнем стресу, підтримувати свій фізичний та психічний добробут.  

Є бажання опанувати нові Soft Skills та напрацювати нові підходи та формати управління своїм психоемоційним станом? Завітайте на профконсультаційні групові заходи – тренінги під назвою «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях»?

Графіки заходів будуть розміщені  тут.

Є інші питання сфери зайнятості? Телефонуйте, контакти тут. Або пишіть нам у Телеграм-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград 

Все про кампанію за посиланням http://howareu.com.       

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Кухарі, водії, психологи: понад 13 тисяч ваучерів видано цього року

 

«Психологія» – 2,5 тис., «Медсестринство» – 2 тис., «Кухар» - 1,4 тис., «Соціальна робота» - 567, «Водій автотранспортних засобів» – 568, «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» – 360, «Електрогазозварник» – 338.

Ваучери на навчання допомагають людям пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію, аби покращити свій соціальний статус та матеріальне становище, адаптуватися на новому місці після вимушеного переміщення.

Скористатися послугою можуть:

 • громадяни віком старше 45 років;
 • звільнені з військової служби;
 • внутрішньо переміщені особи;
 • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;
 • особи з інвалідністю;
 • особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення або травми внаслідок військової агресії;
 • учасники бойових дій.

Подати онлайн-заявку та дізнатися детальніше про ваучери можна за посиланням https://voucher.dcz.gov.ua/. З вами зв'яжеться кар'єрний радник центру зайнятості, проведе консультацію, допоможе з вибором навчального закладу, заповненням документів та супроводжуватиме до моменту підписання договору на навчання з закладом освіти.

В багатьох закладах освіти ще тривають вступні кампанії. Тож обирайте свою професію чи спеціальність з переліку та звертайтеся до найближчого центру зайнятості.


До дня молоді можна отримати 200 тис. грн за грантовою програмою

 

До міжнародного дня молоді оголошується грантова підтримка в розмірі 1 000 000 гривень для організацій та громадських об’єднань, які прагнуть працювати для підтримки молодих ветеранів, ВПО, а також студентів, які хочуть покращити існуючу систему освіти, шукаючи можливості для неформальної освіти та проводячи аналітичні дослідження, які стосуються молоді. 

У рамках програми буде підтримано від 5 до 10 проєктів. Максимальна сума одного гранту складає 200 000 гривень. 

Гранти розраховані для молоді на реалізацію проєктів для підтримки молодих ветеранів, молодих переселенців, релокованих університетів та студентів.

Країні потрібні ваші світлі голови, ваш патріотизм і сучасне мислення. Інноваційна яскрава візія майбутньої України – це те, що тільки ви можете запропонувати, а головне здійснити.

Тож, від вас чекають свіжі ідеї!

Прийом заявок здійснюється до 1 жовтня 2023 року.

Подати заявку на участь можна за посиланням.


Корисні посилання щодо надання грантів ветеранам та другого з подружжя

Оновлена добірка з 8️ корисних посилань для ветеранів та другого з подружжя щодо безкоштовного навчання, отримання консультацій, професійної допомоги та додаткового фінансування для створення або розвитку власної справи:

1️. Графік безкоштовних консультацій  Державної служби зайнятості;

2️. Програма реінтеграції ветеранів IREX,  +38 (044) 537 06 04, contact.vrp@irex.org;

3️. Навчання від ГО “Простір можливостей», +38 (098) 408 26 72, info@uweare.com.ua;

4️. Проєкт "Економічна підтримка України", info_era@dai.com;

5️. Консультації від KSE Graduate Business School, +38 (067) 441 01 11,  mba@kse.org.ua;

6️. Підтримка від KSE Graduate Business School and KSE Foundation,

+38 (067) 441 01 11,  mba@kse.org.ua;

7️. Консультації, навчання та підтримка від Асоціації підприємців-ветеранів АТО, +380 (800) 213 190, apvaua@gmail.com.

8️. Курс для підвищення освітнього рівня ветеранів у сфері підприємництва, +38 (063) 232 62 80, asprro@gmail.com.


Ви маєте патріотичні переконання? Долучайтеся до штурмової бригади «Лють» вже сьогодні!

 

На Кіровоградщині триває набір до об’єднаної штурмової бригади «Лють». Це воєнізований підрозділ Національної поліції України, до якого можуть вступати бійці-патріоти, добровольці, націлені на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.

До цієї роботи долучається й Державна служба зайнятості, яка проводить спільну з Національною поліцією України широку інформаційно-роз'яснювальну роботу серед безробітних, у т.ч. під час проведення заходів.

Варто зазначити, що в кожному структурному підрозділі обласного центру зайнятості створені належні умови для проведення роботи, спрямованої на інформування безробітних про військову службу в Збройних Силах України, а також надання шукачам роботи різнопланових консультацій з питань, пов'язаних  з укомплектування бригад швидкого реагування військовослужбовцями для проходження служби за контрактом.

Крім того, для безробітних громадян проводяться семінари з орієнтації на службу в Збройних Силах України, групові консультації із залученням соціальних партнерів. На семінарах наголошують на перевагах та перспективах проходження військової служби, а також можливостях отримання вищої освіти у військових навчальних закладах.

З початку року такі заходи пройшли у Світловодському управлінні та Онуфріївському відділі Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, Маловисківському управлінні Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості.

Для прикладу, під час групові консультації, що пройшла також й у Добровеличківському управлінні Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, начальник сектору кадрового забезпечення Добровеличківського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області капітан поліції Костянтин Гуленко поінформував про переваги служби у добровольчій бригаді Національної поліції. Наголосив, що на кандидатів, які пройдуть спеціальний відбір, чекає високоякісна підготовка та достойне грошове забезпечення. Після завершення військових дій кожен з працівників бригади зможе залишитися працювати в поліції.

Також він повідомив, що серед добровольців чимало жінок і чоловіків, які не мають бойового та військового досвіду, утім мають потужне бажання доєднатися до національного спротиву. «Але є і ті, які з перших днів повномасштабного вторгнення виконують завдання Сил оборони пліч-о-пліч з поліцейськими: патрулюють населені пункти, несуть службу на блокпостах та об’єктах критичної інфраструктури. Словом, відчули на собі «вагу» відповідальності за безпеку людей», – наголосив  представник сектору кадрового забезпечення Костянтин Гуленко.

Найголовніше: вступ до об’єднаної штурмової бригади здійснюється  абсолютно добровільно. Особливих вимог до кандидатів немає, є лише обмеження за віком – від 18 до 60 років. Обов'язково бійці бригад проходитимуть тактичне навчання. Воно триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім – у складі підрозділу. Коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, лише тоді – виконання бойових завдань.

Безробітні, які були присутні на заході, узяли активну участь у дискусії щодо переваг та недоліків роботи у поліції, а також мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань, які їх цікавили. 

Фахівці служби зайнятості надають присутнім інформацію про можливості служби зайнятості, у т. ч. й щодо підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці та повернення до трудової діяльності шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, навчання за ваучером, а також організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Кожен охочий може отримати індивідуальні консультації щодо порядку перебування на обліку в службі зайнятості у випадку призову на військову службу  або підписання контракту. Анонси заходів можна переглянути за посиланням.

Ми на зв'язку, контакти тут. Або пишіть нам у Телеграм-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи передбачаються додаткові гарантії у сфері праці для іноземців міждержавними угодами?

На початку нагадаємо, що відповідно до статті 42 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) на території України на підставі дозволів, що видаються регіональними центрами зайнятості. Для оформлення дозволу роботодавець подає відповідний комплект документів, у тому числі проєкт трудового договору (роботодавець зобов’язаний укласти з іноземцем трудовий договір не пізніш як за 90 календарних днів з дати видачі дозволу). Відповідно до статті 42-8 вказаного Закону підставою для зупинення розгляду заяви про видачу дозволу є, серед іншого, невідповідність умов проєкту трудового договору з іноземцем законодавству України про працю.

Виходячи з вищевикладеного, трудовий договір з іноземцем має відповідати законодавству України про працю.

Відповідно до статті 8-1 Кодексу законів про працю України, якщо міжнародним договором або міжнародною угодою, в яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство України про працю, то застосовуються правила міжнародного договору або міжнародної угоди.

Тобто, якщо з країною походження іноземця укладено відповідний міжнародний договір, при укладенні з іноземцем трудового договору мають враховуватися норми такого міжнародного документу.

Як приклад можна розглянути Угоду про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів, укладену в рамках Співдружності Незалежних Держав (ратифікована Законом України від 11 липня 1995 року № 290/95-ВР, далі – Угода).

Відповідно до статті 6 Угоди трудова діяльність працівника оформляється трудовим договором (контрактом), укладеним з роботодавцем українською та російською мовами. У трудовому договорі повинні міститися основні реквізити роботодавця та працівника, професійні вимоги до працівника, відомості про суть роботи, умови праці та її оплати, тривалість робочого дня і відпочинку, умови проживання, а також термін дії трудового договору, умови його розірвання, порядок покриття транспортних витрат.

Відповідні положення мають містити трудові договори, що укладаються національними роботодавцями з іноземними найманими працівниками – громадянами країн СНД, що працюють відповідно до виданих державною службою зайнятості дозволів.

Додатковою гарантією можна визначити, серед іншого, покриття транспортних витрат іноземця.

Примітка. Слід зазначити, що Законом України від 29 червня 2023 року № 3192-IX (набрав чинності 21 липня 2023 року) зупинено у відносинах України з Російською Федерацією та Республікою Білорусь дію Угоди та протоколу про внесення змін і доповнень до Угоди.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2023 року № 639 припинено дію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн. Згідно листа Міністерства закордонних справ України від 10 липня 2023 року дія цієї Угоди припинена 4 липня 2023 року http://surl.li/kwhkv

У вас є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами https://is.gd/70FIVi

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи може бути відмовлено роботодавцю в наданні компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

Так, може бути відмовлено.

Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893, яка набрала чинності 29 серпня 2023 року (далі – Порядок).

Перелік підстав, коли компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю роботодавцям не надається, визначений у  пункті 7 Порядку. Такий перелік доволі великий (містить 17 пунктів).

Компенсація відповідно до Порядку, зокрема, не надається з таких підстав:

 • роботодавець має заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (станом на 1 число місяця, в якому подана заява) чи із виплати заробітної плати;
 • особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують 29 серпня 2023 р., перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву;
 • відсутні кошти на фінансування компенсації протягом строку розгляду рішення про надання компенсації;
 • придбаний роботодавцем допоміжний засіб для облаштування робочого місця не визначений переліком згідно з додатком  до Порядку.

Примітка. Матеріал є черговим з розкриття інформації про компенсацію. Попередній матеріал цієї тематики був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 18 вересня 2023 року https://is.gd/akEdiN

Про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю тут https://is.gd/St16JV

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості?  Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/emipw. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Які витрати покриваються роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

 

Нагадаємо, що з 29 серпня 2023 р набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893, якою затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Під вказаною компенсацією мається на увазі відшкодування роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.

Перелік таких засобів визначений в додатку 1 до зазначеного Порядку. До них належать:

меблі та фурнітура для робочих місць;

допоміжні засоби для:

- фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях;

- захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях;

- для діяльності та участі, пов’язаних із особистими мобільністю і пересуванням;

та інші засоби.

Довідково. Інформація загального характеру про постанову Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 була розміщена на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 30 серпня 2023 року http://surl.li/ktosv

Цей і подальші матеріали мають на меті більш детально розкрити інформацію про відповідну компенсацію.

Вже зараз постанова Кабінету Міністрів України від   22 серпня 2023 № 893 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/kiuih

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості?  Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості або їхніх структурних підрозділів! Контакти тут http://surl.li/eghis. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


310 позитивних рішень на суму 74 млн грн: «єРобота» продовжує працювати

 

Визначено чергових переможців урядової програми "Власна справа", та "Грант для ветеранів та їх подружжя", які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 14 по 27 серпня поточного року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди.

За результатами розгляду було ухвалено 310 позитивних рішень на загальну суму майже 74 млн грн.

Передбачається, що отримувачі створять майже 700 нових робочих місць.

Переможці  здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності:

 • гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (34%),
 • тимчасове розміщення й організація харчування (16%),
 • переробна промисловість (13%), охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (7%).

Більше 87% отримувачів вже мають працюючий бізнес, із них фізичні особи-підприємці складають майже 72%, а юридичні особи - трохи більше 15%. Більшість фізичних осіб та ФОП становлять жінки, майже 64%. Мають досвід роботи більше 1 року  - 77% фізичних осіб, до 1 року - 20%. Майже 84% отримувачів мають вищу освіту, 10% - середню спеціальну (технікум, коледж). Всього, з початку року ухвалено вже більше 4,3 тисяч рішень на суму понад 1,03 млрд грн, що передбачає створення більше 9,5 тисяч нових робочих місць.

Щодо результатів за програмою "Грант для ветеранів та їх подружжя", то цього разу було ухвалено 12 позитивних рішень, що передбачає створення майже 30 нових робочих місць. Більше 58% отримувачів є учасниками бойових дій, 50% з них мають вищу освіту, майже 67% з них є діючими підприємцями. 

Нагадуємо, що подати заявку по будь-якій програмі урядового проєкту єРобота можна до 19 листопада 2023 року через портал Дія


Фріланс для молоді з інвалідністю: що пропонують?

 

Фриланс — це чудова можливість бути мобільним, мати гнучкий графік та працювати з будь-якого куточку світу. 

Зокрема, для молоді з інвалідністю пропонують освітні курси за напрямками: копірайтинг, дизайн або відеомонтаж.

Реєстрація відкрита до 1 жовтня (включно), заняття триватимуть з 9 жовтня до 14 грудня 2023 року (10 тижнів).

В навчальну програму входять:

 • 14 воркшопів для розвитку професійних навичок із професійним тренером/-кою за обраним напрямком;
 • 5 воркшопів про особливості роботи на фрілансі;
 • створення професійного портфоліо та пошуки перших клієнтів на фріланс-біржах;
 • два тижні продуктивної роботи з менторами з перспективою подальшої оплачуваної співпраці.