22 червня - День пам'яті і скорботи

22 червня - День пам'яті і скорботи

  Відповідно до указу президента України, 22 червня проголошено в країні як “День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні”. Про це повідомляють ЗМІ. Цей день встановлено на згадку про початок німецько-радянської війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів. Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл. Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, але й ті, хто не становив ніякої потенційної загрози режиму — діти, жінки, люди похилого віку, хворі. За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі. Справжніми конвеєрами смерті стали “робочі”, “трудові” табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічували близько 230. Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їхня примусова депортація. Усього з України до Німеччини й інших країн загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян, що склало майже 80% усіх депортованих нацистами радянських людей. Українці зі зброєю в руках внесли величезний внесок у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п’ятий українець загинув. Але це далеко не остаточні дані. В цей день в нашому місті приспущено прапори та обмежено проведення розважальних заходів.

Допомога від надійних партнерів

Допомога від надійних партнерів

Піщанобрідська сільська рада й надалі проводить роботи з благоустрою територій. Посильну допомогу з розбудови  нашої громади вносить і місцевий соціально відповідальний бізнес.

U-LEAD з Європою за підтримки ЄС доставила «скриньки здоров’я» у громади

U-LEAD з Європою за підтримки ЄС доставила «скриньки здоров’я» у громади

Наприкінці березня Програма «U-LEAD з Європою» за підтримки ЄС та його держав-членів Німеччини, Швеції, Данії, Польщі та Естонії розпочала співпрацю з Міжнародним благодійним фондом «Карітас Україна» для надання допомоги ОТГ у боротьбі проти коронавірусу COVID-19.

День захисту дітей відзначається 1 червня

День захисту дітей відзначається 1 червня

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

День вишиванки — всеукраїнське свято

День вишиванки — всеукраїнське свято

Ідея свята, присвяченого національному одягу, належить письменниці і журналістці Лесі Воронюк, яка, будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала іншим студентами і викладачам вибрати один день і всім разом одягти вишиванки. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванці.

ДЯКУЄМО НАШИМ ЛІКАРЯМ !!!

ДЯКУЄМО НАШИМ ЛІКАРЯМ !!!

У складний для України і всього світу період на передовій боротьби з коронавірусною хворобою перебувають медики. Вони ризикують своїм здоров’ям заради безпеки мільйонів українців, рятуючи пацієнтів 24/7.

18 травня – День вшанування пам’яті жертв геноциду Кримськотатарського народу

18 травня – День вшанування пам’яті жертв геноциду Кримськотатарського народу

18 травня Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року. Цього дня в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб. 5989 осіб були заарештовані за звинуваченням у співпраці з німцями − вони потрапили в ГУЛАГ. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ