Новини служби зайнятості на 21.03.2023
Добровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали:
для шукачів роботи:
- «Полтавський військовий коледж чекає на вас: обираємо професійне майбутнє, вступ не за горами»,
- «Професійна адаптація ветеранів війни: які зміни відбулися у законодавстві?»,
- «Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї: які документи необхідно подати?»,
- «Які критерії підбору підходящої роботи встановлені під час дії воєнного стану?»,
- «Чи змінився мінімальний розмір допомоги по безробіттю?».
для роботодавців:
- «Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи з інвалідністю?»,
- «Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи, що раніше перебувала в полоні?»,
- «Щодо яких категорій безробітних надається роботодавцям компенсація за працевлаштування у розмірі єдиного внеску?»,
- «Яким категоріям роботодавців не може бути надана компенсація за працевлаштування безробітних?».
Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи з інвалідністю?
Загальна тривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних становить 6 місяців. Це визначено частиною 2 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення”.
Водночас відповідно до пункту 21 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності 16 лютого 2023 року), виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Одночасно зазначаємо, що якщо компенсація надається за неповний місяць, розмір компенсації за такий період обчислюється пропорційно шляхом ділення суми нарахованої роботодавцем працівнику заробітної плати за місяць на кількість календарних днів місяця та множення на кількість календарних днів, за які надається компенсація.
Розмір компенсації визначається на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму заробітної плати, нарахованої роботодавцем працівнику.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 на урядовій вебсторінці, перейдіть за посиланням http://surl.li/ewmka
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї: які документи необхідно подати?
Перелік документів для отримання фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї визначено пунктом 6 Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397.
Тож, особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, має подати до підрозділу Державної служби зайнятості наступні документи:
заяву (встановленого зразка);
довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (така довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою ЄІАС);
бізнес-план.
Для підтвердження даних про наявність (відсутність) в особи обтяжень рухомого та нерухомого майна (до забезпечення технічної можливості отримання Державною службою зайнятості відомостей з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) особою подаються: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Порядок надання допомоги та форма заяви http://surl.li/bdgkk Додаткова інформація на вебсторінці Міністерства соціальної політики України http://surl.li/fcdib
Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Щодо яких категорій безробітних надається роботодавцям компенсація за працевлаштування у розмірі єдиного внеску?
Раніше у матеріалах обласного центру зайнятості, що розміщувалися під загальним хештегом #Електронний_кадровий_клуб на сторінці у соціальній мережі Facebook, мова йшла про компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, про компенсацію за працевлаштування осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (після їх звільнення).
Наразі мова йтиме про інші категорії безробітних, за працевлаштування яких роботодавцю надається компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” та пункту 4 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, компенсація надається також у разі працевлаштування одного з батьків або особи, яка їх замінює і:
має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування;
осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до
статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.
Отримання роботодавцем компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування цих категорій громадян стало можливим, завдячуючи прийняттю постанови Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, що набрала чинності 16 лютого 2023 року.
Компенсація такого розміру передбачена також щодо осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців. Щодо цієї категорії безробітних урядова постанова набере чинності 29 квітня 2023 року.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/ewmka
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
#Електронний_кадровий_клуб #служба_зайнятості
Яким категоріям роботодавців не може бути надана компенсація за працевлаштування безробітних?
Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 3 Порядку його дія не поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які є бюджетними установами або фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Також слід зазначити, що пунктом 11 Порядку визначено випадки, коли компенсація не надається, а саме:
- суб’єкт господарювання має заборгованість:
із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
з виплати заробітної плати;
перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців;
- до суб’єкта господарювання застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або суб’єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 за посиланням http://surl.li/ewmka
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Звільнення працівника до закінчення строку збереження гарантій зайнятості: чи підлягає поверненню компенсація
Раніше у матеріалах обласного центру зайнятості, що розміщувалися під загальним хештегом #Електронний_кадровий_клуб на сторінці у соціальній мережі Facebook, мова йшла про надання роботодавцям двох видів компенсації. Відповідно передбачено, що гарантії зайнятості мають надаватися працівникам на рік та на 2 роки.
Під час дії трудового договору працівник (відносно якого роботодавцю виплачується компенсація) може прийняти рішення про його припинення. Наприклад, працівник може прийняти рішення про звільнення за власним бажанням. За таких умов законодавство не передбачає необхідності повернення виплаченої компенсації.
Водночас, відповідно до пункту 8 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, у разі звільнення працівника до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 36 або пунктом 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Також, слід враховувати, що кошти не повертаються у разі, якщо на робоче місце звільненого працівника роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 за посиланням https://www.dcz.gov.ua/docs
Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи змінився мінімальний розмір допомоги по безробіттю?
Ні, не змінився.
Нагадаємо, що мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлений постановами правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 31 січня 2020 року № 211 (650 грн) та від 08 квітня 2020 року № 217 (на період карантину та 30-ти календарних днів після його закінчення мінімальний розмір збільшено до 1000 грн).
Постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 47 (набрала чинності 22.02.2023 та застосовується з 29 жовтня 2022 року), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2023 року за № 234/39290, внесено зміни до вищевказаних постанов. Ці зміни стосуються тільки приведення їх у відповідність до змін Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, що набрали чинності теж 29 жовтня 2022 року (мінімальний розмір допомоги наразі регламентується частиною 3 статті 23 вказаного Закону).
Постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 47 за посиланням http://surl.li/fccxp
Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/92zW4cb
Ми є у Telegram-каналі https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Які критерії підбору підходящої роботи встановлені під час дії воєнного стану?
Критерії підбору підходящої роботи визначені статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”. Однак, під час дії воєнного стану застосовуються критерії, визначені прикінцевими положеннями цього Закону.
Встановлено, що підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його освіті, професії чи спеціальності, кваліфікації, а також набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.
Звертаємо увагу, що кар’єрними радниками аналізується інформація не лише про останнє місце роботи, а й про всю трудову діяльність безробітного.
Підходящою є також робота, яка не потребує кваліфікації чи спеціальності, професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці. Як правило, підбір такої роботи здійснюється для безробітних після вжиття заходів щодо підбору вакансій, які відповідають досвіду роботи безробітного.
Шукаєте роботу? Рекомендуємо ознайомлюватись з наявними вакансіями, вам на допомогу:
“Єдиний портал вакансій” за посиланням http://surl.li/dbjzl
вебсайт Кіровоградського обласного центру зайнятості https://cutt.ly/qKFhLXK
Telegram -канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb
Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Професійна адаптація ветеранів війни: які зміни відбулися у законодавстві?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року за № 432 (із змінами) затверджено Порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - Порядок). У реалізації окремих положень Порядку задіяна й служба зайнятості. Так, особам, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, надаються профорієнтаційні послуги.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 березня 2023 року за № 197 (набрала чинності 10 березня 2023 року), серед іншого, внесені зміни до Порядку. Так, наразі професійною адаптацією є заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості. Профадаптація осіб здійснюється шляхом, в тому числі, надання соціальних послуг у сфері зайнятості.
Відтепер професійна орієнтація осіб здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, регіональними центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.
Постанова Кабінету Міністрів України від 07 березня 2023 року за № 197 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/fksaf
Шукаєте роботу? Пропонуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK
Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.
Є бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості, онлайн-графік формування груп на всі професії та освітні програми http://surl.li/exrnv
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи, що раніше перебувала в полоні?
Частиною 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що загальна тривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (після звільнення), становить 12 місяців.
Водночас, відповідно до пункту 20 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного (протягом 2-х років).
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 тут http://surl.li/ewmka
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості