Новини служби зайнятості на 25.12.2024
З фокусом на особисту підтримку: завантажуйте мобільний застосунок служби зайнятості та отримайте доступу до послуг
Державна служба зайнятості запустила новий зручний сервіс – цифровий застосунок, за допомогою якого шукачі роботи можуть знайти необхідну вакансію за будь-якими критеріями.
Ця найбільша в Україні база вакансій і водночас Мобільний застосунок ДСЗ створений з фокусом на особисту підтримку шукача роботи та забезпечення доступу до соціальних послуг.
Окрім пошуку вакансій, додаток дає змогу:
● записатися до електронної черги;
● створити електронний кабінет шукача роботи;
● поспілкуватися з кар’єрним радником;
● запланувати зустріч із потенційним роботодавцем;
● отримати необхідну довідку;
● подати заявку на навчання за ваучером;
● пройти онлайн-курс від Державної служби зайнятості.
Скористатися застосунком можуть громадяни України, що знаходяться за кордоном. Наразі функції додатку спрощують комунікацію на ринку праці та застосовують сучасніші підходи до послуг ДСЗ: на сьогодні сервіси для фізичних осіб, згодом будуть і сервіси для роботодавців.
Сподіваємося, що даний сервіс допоможе охочим задовольнити актуальні потреби та виклики у сфері працевлаштування. Тож завантажуйте додаток (він доступний в App Store та Google Play) та користуйтесь послугами Державної служби зайнятості ще зручніше – з вашого мобільного.
Довідково. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки урядів Польщі та Німеччини на запит від Міністерства економіки України та Державної служби зайнятості розробила мобільний застосунок для шукачів роботи. Підтримуючи цю ініціативу, ПРООН і партнери прагнуть сприяти комплексній цифровізації державних послуг в Україні.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Більш як півтори сотні лікарів потребують медичні заклади Кіровоградщини
Сьогодні медичні заклади області потребують майже 157 лікарів. Серед вакантних такі посади як: лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-хірург, лікар-педіатр, лікар-офтальмолог, лікар-стоматолог, лікар-інфекціоніст, лікар-анестезіолог тощо.
Серед підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, де найбільше потрібні ці фахівці – Кіровоградський, Голованівський, Світловодський, Петрівський та Олександрівський.
Заробітна плата складає від 8000 до 30 000 тис грн. За окремими вакансіями роботодавці пропонують житло. Таких вакансій 21.
Інші вакансії, актуальні на ринку праці, доступні на вебресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості: http://surl.li/uennla та Єдиному порталі вакансій: http://surl.li/aqjryl.
Діє телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості»: http://surl.li/eoawb. Зайшовши за посиланням та підписавшись на канал, ви зможете переглянути актуальні вакансії у різних сферах діяльності та регіонах країни.
Також ви можете скористатись мобільним застосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store http://surl.li/kccngh та Google Play http://surl.li/xoputc.
Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за більш деталями звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Національна поліція запрошує на службу: доєднуйтесь!
Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області потребує фахівців! Оголошено конкурс на посаду «поліцейський роти поліції особливого призначення».
Якщо ви бажаєте стати частиною злагодженої команди тих, хто стоїть на сторожі порядку, гортайте фото карусель!
Інші вакансії, актуальні на ринку праці, доступні на вебресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості тут та Єдиному порталі вакансій тут.
Діє телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» тут. Зайшовши за посиланням та підписавшись на канал, ви зможете переглянути актуальні вакансії у різних сферах діяльності та регіонах країни.
Також ви можете скористатись мобільним застосунком від Державної служби зайнятості, де представлена найбільша в Україні база вакансій. Застосунок доступний в App Store та Google Play.
Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за деталями звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи скасовується дозвіл на застосування праці іноземців у разі виявлення недостовірності даних у поданих роботодавцем документах?
Так, фактично скасовується. При цьому потрібно враховувати наступні зміни у відповідних формулюваннях.
Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (набрав чинності 15 листопада 2024 року) внесено зміни, у тому числі, до Закону України «Про зайнятість населення». Цими змінами, зокрема, термін «скасування» (дозволу) змінено на «відкликання».
До змін пунктом 4 частини 2 статті 42-10 Закону України «Про зайнятість населення» передбачалась також можливість скасування дозволу у разі виявлення недостовірності даних у поданих роботодавцем документах, яка не могла бути виявлена під час розгляду заяви. Наразі цей пункт 4 виключений. Але це зменшує міру відповідальності за подання недостовірних даних.
Відтепер регіональний центр зайнятості має право визнати недійсним дозвіл у разі виявлення у поданих роботодавцем документах недостовірності даних, що не могли бути виявлені під час розгляду заяви. При цьому має дотримуватися порядок, визначений Законом України «Про адміністративну процедуру». Дозвіл вважається недійсним з дня прийняття рішення про його недійсність регіональним центром зайнятості.
Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX доступний на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/nnrlkp
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи передбачені особливості пошуку підходящої роботи для осіб з інвалідністю?
Так, передбачені.
Питання підбору підходящої роботи врегульовані статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення” – підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням положень Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. Статтею 18-1 цього Закону передбачено, що Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань. Рішення про визнання особи з інвалідністю безробітною і взяття її на облік для працевлаштування приймається центром зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю на підставі поданих нею рекомендації медико-соціальної експертної комісії та інших передбачених законодавством документів.
Працівники центрів зайнятості застосовують під час підбору підходящої роботи для осіб з інвалідністю наявні у громадян документи.
Примітка. Останнім часом прийнято декілька нормативно-правових актів, які стосуються діяльності медико-соціальних експертних комісій. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” (набрала чинності 26 листопада 2024 року) суттєво врегульовані питання проведення відповідних експертиз. Серед затверджених постановою документів є і Критерії встановлення інвалідності. Пунктом 6 цих Критеріїв встановлено, що здатністю до трудової діяльності є сукупність фізичних, соціальних та психологічних можливостей людини, яка визначається станом здоров’я, що дає їй змогу займатися різного виду трудовою діяльністю. Професійною працездатністю є здатність людини якісно виконувати роботу, що передбачена конкретною професією, яка дає змогу реалізувати трудову зайнятість у певній сфері виробництва відповідно до вимог змісту і обсягу виробничого навантаження, встановленого режиму роботи та умов виробничого середовища. Параметрами оцінки є збереження або втрата професійної здатності, можливість трудової діяльності за іншою професією, яка за кваліфікацією дорівнює попередній, оцінка допустимого обсягу роботи у своїй професії і посаді, можливість трудової зайнятості в звичайних або спеціально створених умовах. Встановлено наступні ступені обмеження здатності до трудової діяльності – нормальна здатність до трудової діяльності; легкий ступінь обмеження; помірний ступінь обмеження (1 ступінь); виражений ступінь обмеження (2 ступінь); серйозний ступінь обмеження (3 ступінь).
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням: http://surl.li/gtuplc
Є питання щодо працевлаштування, постановки та перебування на обліку у службі зайнятості, телефонуйте за тел.: +38 (066) 581 87 84, або звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Кіровоградський обласний центр зайнятості