Фото без описуДобровеличківське управління Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надає інформаційні матеріали :


Найпопулярніші професії цієї зими

 

Пропонуємо ознайомитися з «Барометром професій», який допоможе визначити професії, актуальні на ринку праці.

 

Професії, які відсутні на ринку праці регіону

 • агент страховий, адвокат, архітектор, бляхар, бортпровідник, виноградар, жокей, картограф, квіткар, кінорежисер, комівояжер, консьєрж, метрдотель, мельник, мікробіолог, оглядач гідротехнічних споруд, паркетник, перевірник судовий, селекціонер, сиророб, цукерник.

Професії, які присутні на підприємствах регіону, але в незначних кількостях

 • бариста, буфетник, водій тролейбуса, в'язальник, годувальник, диспетчер, діловод, касир у банку, кондитер, концертмейстер, кореспондент, кравець, масажист, оператор заправних станцій, пічник, покрівельник, секретар, слюсар-інструментальник, фармацевт, шліфувальник, штукатур.

Професії, за якими є можливість працевлаштуватись  у регіоні

 • агроном, бармен, вантажник, вихователь, вчитель, двірник, економіст, комірник, лікар ветеринарної медицини, маляр, муляр, оператор комп’ютерного набору, офіціант, пекар, перукар, слюсар з механоскладальних робіт, столяр, укладальник-пакувальник, фрезерувальник, юрист.

Актуальні професії на ринку праці регіону

 • бухгалтер, водій автомобіля, електрик, електрогазозварник, електромонтер, інженер, кухар, лікар, машиніст екскаватора, менеджер, механік, монтер колії, оглядач-ремонтник вагонів, охоронник, продавець, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, сестра медична, слюсар з ремонту, тракторист, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, швачка.

Якщо Вас зацікавили вакансії, за детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти за посиланням.

Також пропонуємо переглянути:

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Грант для ветеранів та членів їхніх сімей до 1 000 000 гривень

 

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також члени їхніх родин, які мають бажання займатися підприємництвом, або розвивати сімейний бізнес після служби, мають можливість отримати грант від 250 тис. грн до 1 млн грн.

Важлива умова — у разі отримання гранту ви маєте:

 • створити кількість робочих місць, що відповідає розміру гранту;
 • провадити діяльність не менше 3 років;
 • сплачувати податки.

ДЕДЛАЙН: 29 грудня 2024 року

Усі деталі про умови і суми гранту дивіться тут http://surl.li/ppylv або на порталі ДІЯ.

Маєте бізнес-ідею? Хочете спробувати себе у ролі підприємця або ж плануєте розширити горизонти уже діючого бізнесу? Подавайте заявку на участь у грантовій програмі «єРобота». Потрібна консультація? Телефонуйте за номером +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


єРобота: Держава підтримала переробну галузь грантами на понад 2,6 млрд гривень

 

За 2023 рік підприємці отримали 650 грантів за програмою розвитку переробки. Всього з моменту старту програми було створено майже 10 тисяч нових робочих місць.

Серед переробних компаній, котрі подаються на гранти найпопулярнішими є такі види діяльності:

 • Виробництво харчових продуктів;
 • Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння;
 • Виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування;
 • Виробництво меблів.

Як отримати грант на розвиток переробного підприємства? За грантовою програмою «Новий рівень» можна отримати грант до 8 млн гривень. Він надається за умови співфінансування держава/отримувач у співвідношенні 50/50. Для підприємств, які працюють на деокупованих територіях, пропорція співфінансування складає 20/80, де лише 20% коштів інвестує підприємець.

Обов'язкова умова надання коштів — створити до 25 робочих місць. Подача заявки здійснюється через портал Дія. Детальніше: https://1ll.ink/m9xMX

Є давня бізнес-ідея? Читайте більше про програму «єРобота», перегляньте Порядок надання мікрогрантів та беріть участь. Потрібна консультація? Звертайтеся по допомогу до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Які професії будуть найзатребуванішими у 2024 році?

 

Прогнози Міністерства економіки свідчать, що нам будуть потрібні:

 • Інженери та технічні спеціалісти для відновлення оборонно-промислового комплексу і розвитку вітчизняних військових технологій;
 • Військові фахівці усіх спеціальностей;
 • Випускники зі STEM-освіти (наука, технології, інженерія та математика) мають гарні перспективи працевлаштування у зв'язку з потребами цифровізації та технологічної модернізації економіки;
 • Медичні працівники, включаючи реабілітологів, психологів, та фахівці сфери освіти;
 • Фахівці енергетичної галузі для відновлення енергосистеми країни та впровадження проєктів зеленого переходу;
 • Спеціалісти з публічної політики та врядування для реформування державного управління;
 • Спеціалісти будівельної сфери такі як архітектори, проєктанти, інженери тощо — переробній та машинобудівній промисловості загалом через масштабні потреби відбудови інфраструктури та промисловості.

Нагадаємо, що подивитися інформацію про вакансії, які наразі затребувані у вашому регіону можна:

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Перемога у єРобота жительки Кіровоградщини: грантерка пече хліб та допомагає ЗСУ

 

Шлях до успішної власної справи розпочинається з любові до неї. Так сталося і з грантеркою – власницею кафе Аллою Кірюхіною.

«Все своє життя я мріяла відкрити пекарню. Чотири роки тому усе-таки вирішила в малих об’ємах випікати та реалізовувати свою продукцію (булочки, хліб, печиво, короваї, торти, напівфабрикати). З цього і почала втілюватися у життя моя мрія», – розповідає підприємниця.

Жінка згадує, що попит на хлібобулочні вироби почав збільшуватися, а місця було замало. Так Алла Вікторівна вирішила розширюватися: побудувати цех із піччю на дровах та відкрити магазин, де реалізовуватимуться напівфабрикати та власна випічка.

Проєкт «єРобота» – саме та рука допомоги, яка їй була простягнута, щоб втілити задумане. Бізнес-ідея підприємниці уже була готова. Не гаючи часу Алла Кірюхіна взялася вивчати умови програми.

Велике бажання займатися улюбленою справою допомогло отримати перемогу в урядовому проєкті.  Так у жінки з’явилася можливість на грантові кошти закупити дороговартісне обладнання, сировину для випічки та створити два робочі місця для пекарів, а згодом найняти й водія для розвезення продукції.

Перед своїми покупцями Алла Вікторівна відкрита, тому між магазином та цехом з піччю на дровах вирішила побудувати скляну прозору стіну.

До слова, грантерка випікає здобу не лише для своїх покупців. З 2014 року вона чимало волонтерить для Збройних Сил України, а з 2022-го їздить в гарячі точки та надає допомогу захисникам.

«Я хочу бути корисною! І впевнена, що домашній хліб та різна здоба прийдеться до смаку військовослужбовцям. Зі своїми колегами уже їздила до хлопців і в Миколаїв, і в Херсон», – зазначила Алла Вікторівна.

Підприємниця запевняє: «Якщо у вашій справі є любов, вона завжди знайде відгук у людей. Тому не приховуйте власні амбіції та не відкладайте мрії на потім. Реалізовуйте їх, а держава вам у цьому допоможе!»

Ця історія вкотре доводить, що можливості для реалізації ідей є, необхідно лише ними вміло скористатися. 

Нагадаємо, що проєкт єРобота – це державна програма, спрямована на допомогу у створенні власного бізнесу або розвиток вже налагодженої підприємницької діяльності, а також створення  нових робочих місць та працевлаштування безробітних.

Потребуєте консультації щодо умов надання мікрогранту на створення та розвиток власної справи? Отримайте її за телефоном: +38 (093) 478 70 81, або пишіть нам у Telegram.


Кіровоградський обласний центр зайнятості


124 професії та спеціальності для навчання УБД та людей з інвалідністю

 

А ви знали, що учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть безкоштовно навчатися за 124 професіями та спеціальностями?

Якщо ви не зареєстровані в службі як безробітні, але маєте професійно-технічну чи вищу освіту, також можете безоплатно отримати ваучер на навчання.

Ще одна програма, про яку хочеться розказати - це програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту єРобота. Служба зайнятості супроводжує дві з них:

«Власна справа» - ви можете отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Подати заявку на отримання гранту разом із бізнес-планом можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Обов’язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом 6 місяців з дати отримання коштів.

Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів:

 • до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
 • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць.
 • до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП  - чотирьох і більше нових робочих місць.

Детальніше про всі наші послуги для ветеранів тут.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Новий інтерфейс та окремі категорії: оновлено Єдиний портал вакансій!

 

Які зміни відбулися на Єдиному порталі вакансій:

 • новий інтерфейс;
 • додано 3 нові окремі категорії:
 • вакансії відновлення - актуальні пропозиції роботи у сфері будівництва, логістики та енергетики;
 • вакансії Сил оборони - пропозиції роботи по військових та цивільних спеціальностях, які забезпечать підтримку в тилу;
 • вакансії для ВПО - добірка пропозицій роботи з наданням житла від роботодавця.

Для пошуку необхідно лише обрати регіон, вид зайнятості або діапазон заробітної плати! Роботодавці та HR можуть самостійно подати вакансію через особистий кабінет роботодавця: Реєстрація кабінету тут.

Одразу після модерації вакансія з'явиться на всіх наших ресурсах, а наші фахівці почнуть підбір кандидатів! Ви також можете оформити підписку на всі вакансії за галуззю або регіоном через наші чат-боти у Telegram або Viber.

Перебуваєте у пошуку роботи?

 • Звертайтеся за допомогою до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти за посиланням;
 • пишіть нам у Телеграм-канал t.me/dcz_kir.

 Нагадуємо, що вакансії також можна переглянути:

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Допомога по безробіттю під час дії воєнного стану в 2024 році: яке передбачене обмеження максимального розміру?

 

Пунктом 3-3 прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено, що під час дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня календарного року.

Статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік встановлено станом на 01 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати величиною 7100 грн.

Враховуючи вищевказане, під час дії воєнного стану в 2024 році максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 7100 грн.

Закон України Про Державний бюджет України на 2024 рік  за посиланням http://surl.li/otuem

Є питання щодо виплати допомоги по безробіттю, телефонуйте за номерами: +38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

 

Компенсація витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю: який граничний розмір у 2024 році?

 

Насамперед нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації (пункт 5 Порядку).

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати складає 7100 грн. Відповідно в 2024 році граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складає 106,5 тис. грн, щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 71 тис. грн.

Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням http://surl.li/kqhrn

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

Чи змінилась тривалість надання роботодавцям компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб?

 

Так, змінилась.

У пункті 3 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331, було зазначено, що загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення” (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку. Цими змінами збільшено загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців. А щодо працевлаштованих осіб з інвалідністю – тривалість виплати компенсації збільшена до шести місяців.

Все про компенсацію на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/bthud

Виникають питання сфери зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9. Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


 

Яка максимальна вартість ваучера встановлена на 2024 рік?

 

Вартість ваучера для проходження професійного навчання встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Це визначено ст. 30 Закону України Про зайнятість населення”.

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб визначено статтею 7 Законом України Про Державний бюджет України на 2024 рік і станом на 01 січня 2024 року становить 3028 грн. Необхідно зазначити, що цей розмір визначений в цілому на рік.

Отже вартість ваучера не може перевищувати у 2024 році 30 280 грн.

Все про організацію навчання за ваучером на вебсторінці Державного центру зайнятості у розділі Навчання -Ваучери”, посилання  тут http://surl.li/feqeq

Є питання щодо організації професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9. Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості