Фото без описуШановні мешканці області!      Адміністрація ПрАТ «Кіровоградобленерго» звертає вашу увагу на необхідність дотримання правил безпеки під час сільськогосподарських робіт та перебування в охоронних зонах ліній електропередачі і на прилеглих до них територіях.

 

«Правила охорони електричних мереж», затверджені 4 березня 1997 року постановою Кабінету Міністрів України № 209, спрямовані на забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам, пов’язаним з ураженням електричним струмом. Дані правила є обов’язковими до застосування в процесі проектування, будівництва та експлуатації як самих електричних мереж, так і об’єктів архітектури, які знаходяться у безпосередній близькості від них. Вони також регламентують виконання робіт та інших видів діяльності в місцях проходження електромереж.

 

Уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються охоронні зони у вигляді земельних ділянок та повітряного простору, що обмежені вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань, котра визначається класом напруги ліній. Так, для повітряних ліній напругою до 1 кВ ця відстань становить 2 метри, для ПЛ до 20 кВ – 10 метрів, для ПЛ-35 кВ – 15 метрів, для ПЛ-110 кВ – 20 метрів, для ПЛ-150/220 кВ – 25 метрів, для ПЛ-330 кВ – 30 метрів, для ПЛ-750 кВ – 40 метрів. 

 

Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки у безпосередній близькості від об’єктів електричних мереж, ЗОБОВ’ЯЗАНІ вживати належних заходів для збереження вказаних об’єктів!

 

В охоронних зонах ліній електропередачі:

 

-  Суворо забороняється розпалювати вогнища, спалювати стерню та пожнивні рештки;

- Протягом двох діб після збирання зернових культур, для запобігання виникнення випадкових загорянь, необхідно проводити оранку;

- Для отримання необхідних рекомендацій щодо безпечної роботи сільськогосподарської техніки своєчасно попереджати власника ЛЕП про початок робіт;

- Має бути забезпечений посилений контроль за дотриманням правил пожежної безпеки під час збирання врожаю;

-  Забороняється скирдувати корми, влаштовувати звалища.

 

Питання дотримання згаданих правил набуває особливої актуальності під час жнив, коли використовується сільськогосподарська техніки, висота якої може сягати більше 4,5 метрів. Роботи з застосуванням такої техніки повинні виконуватись в межах охоронних зон ЛЕП виключно з письмової згоди та в присутності представника енергопідприємства, у власності якого перебувають дані мережі. Окрім того, переїзди з одного місця проведення сільгоспробіт на інше під проводами діючої повітряної ЛЕП необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів, тобто ближче до опори.

 

Серйозну небезпеку несуть низові пожежі. Після збирання врожаю фермери палять стерню, солому та інші сільськогосподарські залишки, що окрім завдання шкоди довкіллю, призводить до аварійних відключень ліній електропередачі, оскільки дим та вогонь є напівпровідниками.

 

ПрАТ «Кіровоградобленерго» наголошує, що нехтування «Правилами охорони електричних мереж» під час проведення польових робіт створює підґрунтя для виникнення аварійних ситуацій, наслідком яких може бути ураження електричним струмом, як працівників сільгосппідприємств, так і сторонніх осіб, пошкодження техніки, довготривале знеструмлення цілих населених пунктів. 

 

Нагадуємо, що за порушення вимог вищезгаданих правил законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

 

З питань, пов’язаних із отриманням погоджень на початок робіт в межах охоронних зон ЛЕП, звертатися за адресою: 25013, м. Кропивницький, вул. Андріївська 84, кімнати 208, 212. Контактні телефони: 35-73-03, 35-73-13.

-- 
Адміністрація ПрАТ «Кіровоградобленерго».