Замість «пакунку малюка» у 2020-2021 роках у Кабміні вирішили видавати грошову компенсацію в розмірі 5 тисяч гривень.

У Міністерстві соціальної політики покроково пояснили, як отримати замість «пакунка малюка», які в Україні перестали видавати, грошову компенсацію. Так, для того, щоб отримати компенсацію за «бебі-бокс», потрібно здійснити наступні кроки:

1. Звернутися до «ПриватБанку»

2. Укласти договір з «ПриватБанком» про відкриття рахунку зі спеціальним режимом використання та соціальної картки.

3. Звернутися до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Піщанобрідської сільської ради із спеціальною заявою та пакетом документів протягом 12 місяців від дня народження дитини.

Документи, які треба подати:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідка про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземців та осіб без громадянства);

- копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);

- копія рішення про влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);

- довідка з пологового будинку про неотримання «пакунка малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку у 2020 році).

У Мінсоцполітики також додали, що витрачати кошти компенсації можна протягом року, але у визначених закладах торгівлі або через інтернет для придбання визначених речей: дитячих товарів та товарів для породіллі.  В Україні впровадять систему, за якою за ці гроші батьки зможуть купити тільки дитячі товари й тільки в певних магазинах, які візьмуть участь у відповідному проєкті на договірних умовах.

Обов’язок з контролю за реалізацією саме продуктів, речей дитячого призначення здійснюватиметься безпосередньо банком, Мінсоцполітики, а також торговельною мережею, яка приєдналася до цього проєкту.