Фото без описуІдея свята, присвяченого національному одягу, належить письменниці і журналістці Лесі Воронюк, яка, будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала іншим студентами і викладачам вибрати один день і всім разом одягти вишиванки. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванці.

Спочатку ідею Воронюк підтримали всього кілька десятків студентів і викладачів, але незабаром свято розрослося до всеукраїнських масштабів. Вже в 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося чотири тисячі людей у вишиванках.

У 2015 році з'явилася акція "Подаруй вишиванку захиснику", в якій взяли участь 38 країн світу. Вишиванки передавали бійцям, які беруть участь в бойових діях на сході.

Кожен рік на честь свята влаштовують флешмоби та акції, проходять паради вишиванок.

 

Виши'ванка, або вишива'нка — теперішня назва традиційної української виши?ваної (ви?шитої) чоловічої та жіночої сорочки, а також її сучасних зразків, які в українській культурі починаючи з XX століття носяться окремо, разом з європейським костюмом, як святковий, патріотичний та культовий одяг. Вишиванка є єдиним елементом українського строю, що питомо перейшов до міської української культури, і послугував натхненням для новітнього одягу, як то футболки, сукні, блузки, краватки, тощо, що оздоблені вишиванковими візерунками.