Пестициди та агрохімікати: вимоги до використання

Пестициди та агрохімікати: вимоги до використання

Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовують пестициди та агрохімікати, на вимоги до їх використання.

Увага - колодязна вода не завжди безпечна!

Увага - колодязна вода не завжди безпечна!

Найбезпечнішою для здоров’я людини за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками є артезіанська вода, яка подається населенню із глибин водоносного горизонту.

УВАГА ! На  території області зареєстровано випадок "пташиного" грипу

УВАГА ! На території області зареєстровано випадок "пташиного" грипу

12 січня до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградськім області надійшло повідомлення про загибель свійської птиці в двох приватних домоволодіннях у с. Новий Стародуб Петрівської територіальної громади Олександрійського району. Станом на 14 січня було зареєстровано 111 загиблих птахів (91 голова курей. 20 голів качок). У наявної в домоволодіннях живої птиці спостерігаються клінічні ознаки пташиного грипу, а саме: відмова від корму і а води, пригнічений стан, діарея та витікн ексудату (рідини) з дзьоба. У загиблих птахів виявлені ціаноз гребня, крововиливи на селезінці, серці, печінці, геморагічне запалення кишечника, запалення яйцеводів. В ході епізоотичного розслідування ветеринарні фахівці здійснили відбір патологічного матеріалу для дослідження в Кіровоградській та Черкаській регіональних державних лабораторіях Держпродспоживслужби. За результатами досліджень виявлено РНК вірус пташиного грипу типу А субтипу H5N1 та підтверджено діагноз. Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті господарства власники птиці повинні дотримуватись таких профілактичних заходів:

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВі

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВі

Профілактиці грипу та ГРВІ в усіх країнах приділяють велику увагу. Це обумовлено тим, що ці хвороби лідери серед усіх інфекційних захворювань. Так, на частку грипу та ГРВІ в Україні припадають не менше 90% випадків усіх інфекційних захворювань.

Радон: ризик і захист

Радон: ризик і захист

Донедавна вважалося, що головну небезпеку для здоров’я людини становлять, насамперед, три чинники: забруднені повітря, вода і ґрунт. Зараз до них додається радон. Причому, якщо від загазованого повітря вулиць можна зачинити вікна у своєму домі, можливо встановити очисник повітря, то від радону у такий спосіб не заховаєшся.

Профілактика травматизму при ожеледиці

Профілактика травматизму при ожеледиці

Зима – період підвищеного травматизму. Причиною цього стає ожеледиця, ранній початок темноти, слизьке взуття. Ожеледиця в холодну пору року явище часте. Вона змушує бути уважними абсолютно всіх громадян, адже ризик травмування коли під ногами слизько, є надто високим. Головні причини цих травм — падіння на слизькій дорозі, тротуарі, сходах, їзда на велосипеді під час ожеледиці.

Про боротьбу з мишоподібними гризунами

Про боротьбу з мишоподібними гризунами

Сприятливі погодні умови осені зумовили масове розмноження і активізацію розселення мишоподібних гризунів, в тому числі міграцію частини популяції мишей в складські приміщення, тваринницькі ферми тощо. За даними обстежень, проведених спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, середня чисельність колоній мишоподібних гризунів на посівах озимих культур становить 1,5, максимально - 6 колоній на гектар.

Обережно, грип !

Обережно, грип !

Здавалося би, нещодавно весь світ перебував у режимі жорстких карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією COVID-19. Насправді такі дії сприяли зменшенню поширення не лише коронавірусу, а й інших респіраторних інфекцій, включаючи грип.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ